Mamy na stronie: 30552 materiałów

"Antygona"- tekst muzealny czy bliski współczesnemu człowiekowi

Jak bardzo różni się dzisiejszy wiek od starożytności?Cywilizacje bardzo szbko się rozwijają,nowe technologie,wyprawy na księżyc, czy to wszystko zmienia człowieka? CZłowiek śpieszy się coraz bardziej,ale ciągle jest taki sam. Przez wieki zmineniało się wszystko oprócz zachowań i charakteru człowieka. Dlatego uważam, że "Antygona jest utworem bliskim współczesnemu człowiekowi.

Konflikt między dwoma równorzędnymi prawami: prawem boskim i ziemskimjest bardzo wyrażny w utworze, tak jak w dzisiejszym świecie.
Antygona reprezentuje prawo boskie, uważa, że na pogrzeb sasługuje kazdy człowiek. Decyduje się wdrew woli Kreona pochować zwwłoki brata.
Przedstawicielem prawa ziemskiego jest Kreon dla którego Pollinejkes jest zdrajcom, a więc wrogiem i dlatego nie należy mu się pogrzeb.
Czy nie tay jest i dziś? Odwieczne kłótnie międzyreligią a prawem państwa cięgnom się do dziś. Niejednokrotnie słyszy się o zakazach kościoła które łamią ludzie. dziś tak jak Ismena obojętna była w sprawie brata, tak teraz niektórzy ludzie obojętnisą na amane przez człowieka normy kościoła. Dużo bardziej ludzie boją się sprzeciwić władcy i być obojętnym na swoje przekonania. Lecz znajdą się ludzie tacy jak Kreon "zaślepieni" swoimi prawami ziemskimi....

Uzyskaj pełny dostęp!
Wysyłając SMS otrzymasz nieograniczony
dostęp do całego tekstu oraz wszystkich opracowań lektur dostępnych na stronie Kuj.pl
Wyślij SMS o treści: ag kuj na numer: 73480
Otrzymany kod wpisz w pole poniżej:
Dostęp jest ważny przez 7 dni. Koszt SMS'a to tylko 3zł + VAT