Mamy na stronie: 30552 materiałów

Różne spojrzenia na ten sam świat, czy dwa różne światy. Odpowiedź na pytanie poprzeć analizą podanych tekstów Audena i Homera

Różne spojrzenia na ten sam świat, czy dwa różne światy. Odpowiedź na pytanie poprzeć analizą podanych tekstów.

Każdy człowiek widzi otaczający nas świat inaczej. Czasem widzimy tylko dobre strony i cechy, widzimy to co chcemy, a czasem ukazuje nam się ponury obraz sztucznej rzeczywistości pełen bólu, wojen, przemocy i cierpienia. Ja uważam, że świat jest pełen dobrych i złych obrazów rzeczywistości i od nas będzie zależeć co zobaczymy. Te dwa skrajne spojrzenia dają nam iluzje, że są dwa światy jeden dobry, a drugi zły ale tak na prawdę patrzymy i żyjemy w jednym świecie.
Przykładem dobrego świata jest na pewno fragment „Iliady” Homera opisujący stworzenie tarczy Achillesa. Homer był ślepcem, który opisywał pieśniarzy występujących na dworach greckich. Tematem Iliady jest oblężenie Troi. Iliada jest epopeją bohaterską i heroiczną, a nawet batalistyczną.
Homer ukazuje wspaniały obraz świata. Tarcza była podzielona na 5 warstw. Opis rozpoczyna się od wykucia „Najpierw więc wyobrażenie dał ziemi, nieba i morza. Niezmordowane w wędrówce słońce i pełnie księżyca wszystkie planety i gwiazdy wieńczące nieba otchłanie”.
Potem pokazuje dwa piękne miasta. W jednym będą odbywać się zaślubiny, jeden z najszczęśliwszych dni w życiu człowieka. Młodzi tańczą i śpiewają przy dźwięku fletu. W drugim mieście dwaj mężczyźni skłóceni byli o zapłatę i...

Uzyskaj pełny dostęp!
Wysyłając SMS otrzymasz nieograniczony
dostęp do całego tekstu oraz wszystkich opracowań lektur dostępnych na stronie Kuj.pl
Wyślij SMS o treści: ag kuj na numer: 73480
Otrzymany kod wpisz w pole poniżej:
Dostęp jest ważny przez 7 dni. Koszt SMS'a to tylko 3zł + VAT