Mamy na stronie: 30552 materiałów

Biblia jako zbiór tekstów pisanych przez ludzi.

Biblia jest zbiorem tekstów  pisanych przez ludzi - natchnionych przez Boga, ale posługujących się pojęciami dość odległymi od naszych, żyjących w innej kulturze, używających innego języka. Język, narzędzie komunikacji jest specyficznym kodem, który przy pomocy słów oznacza różne zjawiska związane z rzeczywistością. Można powiedzieć, że Biblia zawiera teksty mające dwojaki charakter: zarówno Boży, przekazujący Objawienie, jak i ludzki - przekazujący to Objawienie przy pomocy określonego kodu językowego.
"Bóg rzekł: Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam. Niech panuje nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym, nad bydłem, nad ziemią i nad wszystkimi zwierzętami" (Gen 1, 26)2.
Wierzę,że Bóg stworzył świat w sześć dni. Nie do końca musi to oznaczać w naszym rozumieniu "dni". Siódmego dnia spoczął. Nie po to, by odpocząć, bo Bóg się przecież nie męczy, ale raczej, jak myślę, cieszyć się tym, czego dokonał. Wierzę,że szóstego dnia stwarzania świata Bóg stworzył człowieka - nie jakąś pół-małpę, czy osobnika, który dał początek zarówno małpom, jak i ludziom, jak naucza ewolucjonizm. Zresztą, w takim wypadku, aby być konsekwentnym - akceptując teorię ewolucji "po chrześcijańsku" - należałoby uznać, że małpy na równi z nami są dziećmi Bożymi, mają duszę i mogą zostać zbawione. Przecież wychodziłoby na to, że są to potomkowie tej samej stworzonej przez Boga dla zapoczątkowania...

Uzyskaj pełny dostęp!
Wysyłając SMS otrzymasz nieograniczony
dostęp do całego tekstu oraz wszystkich opracowań lektur dostępnych na stronie Kuj.pl
Wyślij SMS o treści: ag kuj na numer: 73480
Otrzymany kod wpisz w pole poniżej:
Dostęp jest ważny przez 7 dni. Koszt SMS'a to tylko 3zł + VAT