Mamy na stronie: 30552 materiałów

Wizja człowieka według Biblii - forma listu

Drogi Człowieku!!

Czy Ty naprawdę musisz udowadniać, że jesteś ode mnie mądrzejszy? Już naprawdę dużo kłopotów narobiłeś tym samolubstwem i przekonaniem o własnym idealizmie! Przecież stworzyłem Cię, abyś kochał! Abyś niósł szczęście i sam był szczęśliwy!! Czy to naprawdę aż tak wiele?

Dobrze pamiętam, od czego to się zaczęło. To było jakiś czas po stworzeniu twoich rodziców, Adama i Ewy. Byli szczęśliwi – mieli wszystkiego pod dostatkiem i bardzo się kochali. Zakazałem im tylko jednego – zrywania jabłek z jednego drzewa. Ale oni dali się skusić Szatanowi, a potem ukryli się w lesie, naiwnie wierząc, że nie zorientuję się, że naruszyli moje prawo. I po co to im było? Przecież mieli wszystko, a te owoce naprawdę przyniosły im jedynie szkodę. Musiałem ich jakoś ukarać. Wierz mi, człowieku, to wcale nie sprawiło mi przyjemności. Ale za winę trzeba ponieść karę. Ewa miała rodzić dzieci w koszmarnych mękach, a Adam zdobywać pożywienie w pocie czoła.
Wszystko się ułożyło. Jednak okazało się wkrótce, że nie na długo. Ewa powiła dwóch synów – Kaina i Abla. Pierwszy był rolnikiem, a drugi pasterzem. I po jakimś czasie postanowiłem sprawdzić ich wiarę. Poprosiłem ich o ofiarę z tego, co dla nich cenne. I Abel...

Uzyskaj pełny dostęp!
Wysyłając SMS otrzymasz nieograniczony
dostęp do całego tekstu oraz wszystkich opracowań lektur dostępnych na stronie Kuj.pl
Wyślij SMS o treści: ag kuj na numer: 73480
Otrzymany kod wpisz w pole poniżej:
Dostęp jest ważny przez 7 dni. Koszt SMS'a to tylko 3zł + VAT