Mamy na stronie: 30552 materiałów

Biblijne źródło zła

Temat: Niewiasta zerwała z  drzewa owoc- Twoja odpowiedź na biblijne pytanie o źródło zła.

Ogólnie panuje błędne przekonanie, iż z biegiem czasu zmienia się świat. To bardzo mylne wrażenie jest spowodowane naiwnością, ludzką niemożnością pogodzenia się z rzeczywistością i szukaniem usprawiedliwienia swoich grzechów. To nie świat, ale ludzi nim rządzący ulegają naciskom ewolucji.

Kohelet twierdzi, że: „Wszystko ma swój czas i jest wyznaczona godzina. Jest czas rodzenia i czas umierania, czas burzenia i czas budowania, czas płaczu i czas śmiechu, czas milczenia i mówienia, czas miłowania i czas nienawiści, czas wojny i czas pokoju.” Owa księga powstała na przełomie III i II wieku p.n.e. Można ją uznać, za zapis specyficznego rodzaju rozterek filozoficznych, trapiących żydów w tamtym czasie. Prócz tego, świetnie opisuje znaną nam rzeczywistość. Ludzie milczą, gdy ktoś umiera na wojnie, z nienawiści burzą kolejne miasta, a wszyscy rozpaczają nad swoim losem i niesprawiedliwością. Świat umiera. Zostało mu niewiele czasu. Niebawem zawładnie nim zło. Ziemię zaleją wody potopu, które oczyszczą ją z grzeszników raz na zawsze.

Zło jest nieodłącznym elementem ludzkiej egzystencji. Istnieje niemalże od zawsze. Jest przeciwieństwem dobra, a zatem wskazuje sprzeczność zasadami etycznymi. Bardzo często ludzie sami decydują, co jest złe, a co dobre. Wyznaczają widoczne i banalne granice pomiędzy tymi wartościami....

Uzyskaj pełny dostęp!
Wysyłając SMS otrzymasz nieograniczony
dostęp do całego tekstu oraz wszystkich opracowań lektur dostępnych na stronie Kuj.pl
Wyślij SMS o treści: ag kuj na numer: 73480
Otrzymany kod wpisz w pole poniżej:
Dostęp jest ważny przez 7 dni. Koszt SMS'a to tylko 3zł + VAT