Mamy na stronie: 30552 materiałów

Czy we współczesnym świecie można znaleźć czterech jeźdźców Apokalipsy

Apokalipsa św. Jana, której fragmenty czytaliśmy na lekcji języka polskiego, opisuje katastroficzną wizję końca świata. W poznanym fragmencie apokalipsy, Jezus Chrystus otwiera po kolei poszczególne pieczęcie. Ukazują one poszczególne zamiary Boskie co do zniszczenia życia na Ziemi.
W tej pracy istotne są pierwsze cztery pieczęcie. Po odsłonięciu każdej z nich, pojawia się konno jeden jeździec.
Czterech jeźdźców ma za zadanie prowadzić ludzkość ku ostatecznej zagładzie poprzez wojny, głód, śmierć.
Myślę, że we współczesnym świecie można znaleźć właśnie jeźdźców z apokalipsy. Jestem zdania, że można tu podać wiele przykładów ukazujących nam niszczycielską działalność tych istot. Widoczna jest ona we współczesnych problemach świata, które prowadzą ludzkość ku zagładzie.
Na początku pragnę poruszyć kwestię konfliktów i wojen. Towarzyszyły nam one od początków pierwszych cywilizacji. Już od najdawniejszych czasów ludzkość nie potrafiła żyć w zgodzie. Wiadomo, że każda wojna niesie głód, śmierć, cierpienie i zniszczenie. Czyż to nie jest jeździec z apokalipsy? W obecnych czasach pomimo rozwoju cywilizacji człowiek nie potrafi pokojowo rozwiązywać waśni.
Faktem niepokojącym jest iż w ostatnim stuleciu, rozwój nauki i techniki przyczynił się do wynalezienia nowych broni niosących śmierć i zniszczenia w naturze na niespotykaną do tej pory skalę. Bomba atomowa, broń biologiczna, gazy bojowe,...
Uzyskaj pełny dostęp!
Wysyłając SMS otrzymasz nieograniczony
dostęp do całego tekstu oraz wszystkich opracowań lektur dostępnych na stronie Kuj.pl
Wyślij SMS o treści: ag kuj na numer: 73480
Otrzymany kod wpisz w pole poniżej:
Dostęp jest ważny przez 7 dni. Koszt SMS'a to tylko 3zł + VAT