Mamy na stronie: 30552 materiałów

Czy zgadzasz się z Horacjańską sentencją "Co ma być, niech będzie"?

Horacy liryk okresu złotego wieku literatury rzymskiej(31r.p.n.e.-14r.n.e.), syn wyzwoleńca z Wenuzji , w młodości brał udział w walkach bratobójczych co zaważyło na jego twórczości. Dzięki poecie Wergiliuszowi poznał człowieka o nazwisku Mecenas. Ten człowiek postanowił sponsorować młodych artystów. W swojej twórczości nawiązywał do FILOZOFII i kultury Greckiej.


To, że wiersze i cytaty Horacego mają wymiar ponadczasowy świadczy tylko o tym, że filozofia życia sprzed 2 tysięcy lat, a dzisiejsza wiele się od siebie nie różni. W naszych umysłach są podobne wartości do tych które przyświecały starożytnym poetom. Na przykład: Horacy pisząc swoje wiersze i pieśni pewnie zdawał sobie sprawę, że za kilka tysięcy lat, będą klasyką kultury starożytnej i tak często będą się do nich odwoływać inni pisarze, na co może wskazywać jeden z jego cytatów ?Non omnis moriar? - to cytat oznaczający nie wszystek umrę bo pozostanie po mnie sława i poezja, czyli jednak miał świadomość, że jego poezja będzie czymś więcej niż tylko jego stylem życia .
Wielu młodych ludzi bierze sobie jego cytaty i na nich opiera dalsze swoje egzystencje w świecie ludzi. Według tego wielkiego liryka, nasze życie i koleje ludzkich losów, nie są dziełem przypadku, ale są z góry ustalone przez bogów. Uważał także że byt ludzi na ziemi jest sterowany przez siły wyższe, że jesteśmy tylko małymi marionetkami, których sznurki znajdują...

Uzyskaj pełny dostęp!
Wysyłając SMS otrzymasz nieograniczony
dostęp do całego tekstu oraz wszystkich opracowań lektur dostępnych na stronie Kuj.pl
Wyślij SMS o treści: ag kuj na numer: 73480
Otrzymany kod wpisz w pole poniżej:
Dostęp jest ważny przez 7 dni. Koszt SMS'a to tylko 3zł + VAT