Mamy na stronie: 30552 materiałów

Czy chciałbyś być mieszkańcem Utopii? Przedstaw wizję życia na wyspie, która zasługiwałaby na nazwę „wyspy szczęśliwej”.

Człowiek od dawien dawna marzył o szczęściu i dlatego pragnął żyć w krainie Utopii, ”mlekiem i miodem płynącej”. Tęsknota za rajem na ziemi sprawiła, że już w starożytności zaczęto tworzyć utopie, co znaczy po grecku miejsce, którego nie ma. Filozofowie i publicyści, pisarze i poeci, malarze, a także politycy tworzyli wizje idealnego społeczeństwa, państwa, w którym nie ma miejsca na zło i niesprawiedliwość, a ludzie żyją w harmonii z naturą i w zgodzie ze sobą. Artyści tworzyli utopie, aby przynajmniej siebie przekonać, że choćby w wyobraźni istnieje idealny świat. Utopie dawały nadzieję na lepsze życie, ale bardziej krytyczni odbiorcy uważali je za złudy, nawet szkodliwe, bo odrywające człowieka od realiów życia.

Mimo, iż dzisiaj sytuacja na świecie poprawi-ła się w wielu dziedzinach, na przykład zdrowia, czy stosunków społecznych opartych o równość i o demokrację, a większość państw i społeczeństw wydaje się bardziej sprawiedliwymi, ludzie nadal marzą o swojej „wyspie szczęśliwej”. Ja również, z wielką chęcią zostałabym mieszkanką Utopii.

Według mnie, na wyspie, która zasługiwałaby na nazwę „wyspy szczęśliwej” panowałby pokój, którego tak bardzo brakuje w wielu miejscach współczesnego świata. Ludzie byliby dla siebie lepsi i bardziej życzliwi. Nikt nie zabijałby drugiego i nie byłby zły wobec innych. Byłby to przyjazny świat, pozbawiony przemocy, wojen i konfliktów. Świat, w którym...

Uzyskaj pełny dostęp!
Wysyłając SMS otrzymasz nieograniczony
dostęp do całego tekstu oraz wszystkich opracowań lektur dostępnych na stronie Kuj.pl
Wyślij SMS o treści: ag kuj na numer: 73480
Otrzymany kod wpisz w pole poniżej:
Dostęp jest ważny przez 7 dni. Koszt SMS'a to tylko 3zł + VAT