Mamy na stronie: 30552 materiałów

"Dialog dawnych Greków" - rozmowa matki z córką czyli omówienie wybranych mitów.

Czasem wydaje mi się, że jest to jeden z takich dni które wypełniają nas optymizmem na cały nadchodzący tydzień. Niedziela zawsze wpływa na mnie kojąco. Mąż wyjechał, córka bawi się na świeżym powietrzu a ja spokojnie, bez pośpiechu krzątam się w kuchni przygotowując obiad. Obierając ziemniaki spojrzałam przez okno. Widok Kaliope hasającej między dzewkami oliwnymi napoił mnie niezwykłą radością i spokojem ducha. Kaliope, tak właśnie nazwałam swoją córkę 8 lat temu, na cześć słynnej muzy poezji epickiej. Być może moje dziecko nosiłoby inne imię gdyby nie fakt, że jej tatuś jest cenionym poetą. Po chwili wbiegła do domu i zaczęła "męczyć" mnie swymi codziennymi pytaniami.
-"Mamuś a jak to się dzieje, że jesteśmy stworzeni z gliny i łez a nie niszczymy się pod wpływem deszczu? Czy to prawda, że ktoś nas ulepił?"-powiedziała mała z wielkim zdziwieniem na swej ślicznej twarzyczce.
-"Kochanie, usiądź. Mama za chwilkę wszystko Tobie opowie."-w między czasie gdy Kaliope szukała sobie dostatecznie niskiego stołka, żeby na nim usiąść ja skorzystałam z okazji i przemieszałam zupę. "A więc kochanie my, Grecy uważamy, że naszym stwórcą jest Prometeusz. Tak jak powiedziałaś zostaliśmy stworzeni z gliny i łez oraz duszy. Ojciec Prometeusz nauczył człowieka wszystkich przydatnych mu do życia rzeczy. Moja babcia opowiadała mi, że pierwsi ludzie żyli w czterech różnych okresach. Pierwszym był wiek...
Uzyskaj pełny dostęp!
Wysyłając SMS otrzymasz nieograniczony
dostęp do całego tekstu oraz wszystkich opracowań lektur dostępnych na stronie Kuj.pl
Wyślij SMS o treści: ag kuj na numer: 73480
Otrzymany kod wpisz w pole poniżej:
Dostęp jest ważny przez 7 dni. Koszt SMS'a to tylko 3zł + VAT