Mamy na stronie: 30552 materiałów

Donkiszoteria

Niełatwo być człowiekiem mądrym, niełatwo poszukiwać mądrości w ludziach. Niełatwo zaznać szczęścia i być szczęśliwym! Ja jako grecki filozof – Sokrates zmuszam ludzki naród do myślenia. Otwarcie głoszę własne poglądy! Nie boję się opinii innych! Pragnę, aby ludzie mi wierzyli! Czy mi się to udaje? Nie wiem, ale staram się. Jaką prowadzę metodę? Otóż rozpoczynam rozmowę od zadawania pytań, w ten sposób udaję, że nic nie wiem. W trakcie pogawędki zmuszam rozmówcę, by dostrzegł słabości w swoim sposobie myślenia. Przyparty do muru rozmówca musi wreszcie rozróżnić, co jest prawdziwe, a co nie.
Wielu ludzi odbiera mnie jako buntownika, który za wszelką cenę chce zwrócić na siebie uwagę. Ale zapewniam, że tak nie jest! Pragnę po prostu otworzyć ludziom oczy, zmusić ich do myślenia.
Po długoletnich moich, głoszonych naukach przysporzyłem sobie zwolenników, w których pokładałem wielkie nadzieje na przyszłość. Wierzyłem, że po śmierci moje poglądy będą kontynuowane, i że kiedyś ktoś wreszcie powie: „rzeczywiście ten facet miał racje!” Nic więcej do szczęścia mi nie brakowało, jak przekonać wszystkich o mojej „racji”. Wiedziałem, że to jest bardzo trudne „wyzwanie”, którego postanowiłem się podjąć! Zetknąłem się z niejedną krytyką, ale wszelkie uwagi kierowane, co do mojej osoby, starałem się przyjmować.
Ludzie uważali, że spotkanie ze mną mogło oznaczać, tyle, co zrobić z siebie...
Uzyskaj pełny dostęp!
Wysyłając SMS otrzymasz nieograniczony
dostęp do całego tekstu oraz wszystkich opracowań lektur dostępnych na stronie Kuj.pl
Wyślij SMS o treści: ag kuj na numer: 73480
Otrzymany kod wpisz w pole poniżej:
Dostęp jest ważny przez 7 dni. Koszt SMS'a to tylko 3zł + VAT