Mamy na stronie: 30552 materiałów

Podróż w świat sztuki, czyli recenzja spektaklu Jerzego Gruzy Pt. „Antygona”

W naszych czasach zalewani jesteśmy wszelkiego rodzaju komercją. Filmy coraz częściej podobne fabułą, nie mówiące o niczym, nie przekazujące żadnych ważniejszych wartości, stworzone po to, by przyciągać jak największą liczbę ludzi prostych, a tym samym by zarobić na nich jak najwięcej pieniędzy. Nie wiem dlaczego odbiorcy nie czuja się urażeni, że są traktowani jak zupełnie bezmyślny tłum, który nie zrozumie niczego głębszego. Co innego z teatrem – tam istnieje pełne poszanowanie dla widza – a najlepszym tego przykładem jest chociażby spektakl Jerzego Gruzy pt. „Antygona” zaprezentowany w Polskim Teatrze Telewizji.
Już od początku czuć, iż jest się świadkiem czegoś ważnego, że spektakl, który ma zostać zaprezentowany jest nietuzinkowy i kryje w sobie jakąś wielka tajemnicę, pewne przesłanie będące niezwykle istotne. Nastój i takie poczucie nadaje fenomenalna muzyka – pełna napięcia, przerażająca w pewnym sensie, ale także zaciekawiająca widza, dla którego jest niczym obietnica jakiś niezwykłych wydarzeń.
Później atmosferę te podtrzymuje scenografia (dzieło Ewy Łanieckiej) – czarna scena, słabo oświetlona, dziwna atmosfera. Jeden tylko stół, wokół niego krzesła, w tle dziwne sieci, jakby akcja działa się w jakieś piwnicy, miejscu opuszczonym. Gdyby nie identyczny tytuł, nawet przez myśl by nie przyszło, że spektakl, który właśnie oglądamy jest na podstawie tak znanej tragedii napisanej przez...
Uzyskaj pełny dostęp!
Wysyłając SMS otrzymasz nieograniczony
dostęp do całego tekstu oraz wszystkich opracowań lektur dostępnych na stronie Kuj.pl
Wyślij SMS o treści: ag kuj na numer: 73480
Otrzymany kod wpisz w pole poniżej:
Dostęp jest ważny przez 7 dni. Koszt SMS'a to tylko 3zł + VAT