Mamy na stronie: 30552 materiałów

A moim zdaniem najciekawszym z bohaterów Homera jest Odyseusz.

Homer to starożytny pieśniarz, który często niedoceniany błądził od miasta do miasta. Jednak dziś gdy minęły prawie 3000 lat od jego istnienia doceniamy jego geniusz i artyzm, którym się niejednokrotnie wykazał w swoich utworach. Chyba każdy z nas słyszał o „Iliadzie” lub „Odysei”. Dzieła te przedstawiają nam wiele bohaterów, którzy są ukazani w sposób niezwykle realny.

Postaci homeryckie nie są nigdy nieskazitelne, tak samo jak prawdziwi ludzie, posiadają oni zarówno mnóstwo zalet jak i wad, które na pierwszy rzut oka mogą się nawet wykluczać, jednak kiedy dokładniej zanalizujemy osobowość danego bohatera jesteśmy w stanie dostrzec niesamowite podobieństwo do realnych postaci, mimo iż na ogół są one w zupełności fikcyjne i biorą udział w wydarzeniach nie mających miejsca w historii, bądź przynajmniej otaczają ich sytuacje lub postaci fantastyczne (baśniowe).

Chcąc przestać wyrażać się samymi ogólnikami podam nazwy głównych bohaterów, tych którzy zostali dokładnie, szczegółowo przedstawieni przez Homera. Są nimi między innymi: Achilles - postać występująca w „Iliadzie” walcząca po stronie achajskiej, Hektor - postać także występująca w „Iliadzie”, ale walcząca po stronie Trojan oraz Odyseusz wieczny wędrowiec, który po długiej i wyczerpującej tułaczce powraca osamotniony do rodzinnej Itaki. Jego nazwa sama wskazuje na to, że jest on głównym bohaterem „Odysei”.

Moim zadaniem jest obranie jednego z nich jako...

Uzyskaj pełny dostęp!
Wysyłając SMS otrzymasz nieograniczony
dostęp do całego tekstu oraz wszystkich opracowań lektur dostępnych na stronie Kuj.pl
Wyślij SMS o treści: ag kuj na numer: 73480
Otrzymany kod wpisz w pole poniżej:
Dostęp jest ważny przez 7 dni. Koszt SMS'a to tylko 3zł + VAT