Mamy na stronie: 30552 materiałów

Jak wyobrażasz sobie piekło?

Zawsze byłam dobra. Może aż za dobra? Chodziłam do kościoła, pomagałam ubogim, nie kłóciłam się z sąsiadami. Gdy któryś z moich przyjaciół potrzebował pomocy, leciałam z wyciągniętymi rękami. Nigdy nikogo nie skrzywdziłam.

Kiedyś wybraliśmy się w góry Magda, Łukasz, Piotrek i ja. Mieszkaliśmy w małym domku w lesie, kilka kilometrów od wioski. Było świetnie. Cała okolica zasypana była śniegiem. Popołudniami chodziliśmy do wioski, gdzie w schronisku stary góral gawędził i opowiadał baśnie. Tego wieczoru dziadek opowiedział nam o górskiej wiedźmie. Zawsze, gdy się pokazuje, zwiastuje śmierć. Przytuliłam się mocniej do Piotrka, słysząc słowo "śmierć". Nawet się nie spostrzegliśmy, a zrobiło się ciemno. Wróciliśmy do naszej chatki. Po drodze Łukasz zdążył kupić szampana.
- Wypijemy za zdrowie górskiej wiedźmy - wygłupiał się jak zwykle. W domku wypiliśmy zawartość butelki i rozmawialiśmy do późnej nocy. Nagle wpadłam na głupi pomysł.
- Chciałabym zobaczyć diabła. To musi być fascynujący widok!
- Taak? A ja słyszałem, że wisielcy na chwilę przed śmiercią mają przed oczami diabła powiedział szalony Łukasz.
- Dobra! To ja się powieszę, a wy odetniecie mi sznurek w ostatniej chwili.
- Nie ma sprawy! – zawołali moi koledzy. Czy oni zwariowali???
Gdy wszystko było gotowe, skoczyłam z krzesła. Sznurek wpijał mi się w szyję, dusiłam się. Przyjaciele czekali. Nagle zgasło światło....

Uzyskaj pełny dostęp!
Wysyłając SMS otrzymasz nieograniczony
dostęp do całego tekstu oraz wszystkich opracowań lektur dostępnych na stronie Kuj.pl
Wyślij SMS o treści: ag kuj na numer: 73480
Otrzymany kod wpisz w pole poniżej:
Dostęp jest ważny przez 7 dni. Koszt SMS'a to tylko 3zł + VAT