Mamy na stronie: 30552 materiałów

Mit - własnego autorstwa

Mit o Świętym Mikołaju

Wszyscy znamy historię o tym, jak Mikołaj żyje sobie na Biegunie Północnym z krasnoludkami i jak cały rok przygotowuje się do nocy wigilijnej. Jednak niewiele osób zna historię "prawdziwego" Mikołaja i jego związku z krasnoludkami.

Każdy- zarówno dorosły jak i dziecko, zauważył pewnie, że Mikołaj ubiera się bardzo podobnie do krasnali. Wielu mówi, że to maluchy ubierają się jak ich szef, ale w rzeczywistości jest zupełnie inaczej (prawdę mówiąc on nie jest ich szefem, ale... zaraz wszystko się wyjaśni).

Dawno, dawno temu za górami, za lasami żyła pani Poziomka, która wcale nie była owocem, tylko krasnalem. Miała ona trzech synów: Jasia, Michasia oraz Mikusia. Rodzina mieszkała w domku, znajdującym się w prastarym dębie. Jak przystało na porządne skrzaty, pomagali ludziom w szczególnych pracach (szukaniu zgubionej igły w stogu siana, czesaniu koniom grzyw), jak również w życiu codziennym (rąbanie staruszkom drewna na opał), jednak zawsze pozostawali niezauważeni. Chłopcy pani Poziomki byli bardzo uczynni, lecz jeden z nich był inny. Mikuś całymi dniami spał i objadał się słodkościami, no i oczywiście uciekał z domu, gdy było coś do...

Uzyskaj pełny dostęp!
Wysyłając SMS otrzymasz nieograniczony
dostęp do całego tekstu oraz wszystkich opracowań lektur dostępnych na stronie Kuj.pl
Wyślij SMS o treści: ag kuj na numer: 73480
Otrzymany kod wpisz w pole poniżej:
Dostęp jest ważny przez 7 dni. Koszt SMS'a to tylko 3zł + VAT