Mamy na stronie: 30552 materiałów

Moja przygoda wśród bogów mitologicznych

Jest wieczór. Siedziałem już trzy godziny próbując nauczyć się głównych bogów panujących w starożytnej Grecji. Tylu ich było i każdy odpowiadał za coś innego. Ci Starożytni to musieli mieć bujną wyobraźnię! Wystarczy wspomnieć mit o Demeter i Korze. Wiosna i lato to według wierzeń Greków panują wówczas, gdy Kora- Persefona opuszcza Hades i znajduje się na powierzchni ziemi ze swoją matką. Jesień i zima to czas, gdy Demeter opłakuje powrót córki do męża. Ciekawe uzasadnienie zmieniających się pór roku. Ale mity to pestka w porównaniu do wymiany wszystkich ważniejszych bogów wraz z ich domenami i atrybutami. Ha! To jest dopiero sztuka. Zbliżała się już pierwsza w nocy. Zacząłem się zastanawiać: poświęcić cenne godziny snu na wkuwanie wierzeń starożytnych czy też oddać się w objęcia Orfeusza? Ta druga opcja wygrała i położyłem się spać. Ledwo przyłożyłem głowę do poduszki, poczułem momentalnie intensywny zapach kwiatów, co jeszcze potrafiłem sobie wyjaśnić nowym płynem do płukania, ale skąd śpiewające ptaki?! Otworzyłem oczy i ku mojemu zdziwieniu byłem na łące!
- Co jest?? Gdzie mój pokój i łóżko? Dlaczego znajduje się na górze, a nie w Poznaniu!?- zadawałem pytania pustce. Podszedłem do krawędzi i spojrzałem w dół. Nie było nic widać za wyjątkiem morza chmur.
- Świetnie!! Ale jest też dobra strona tej sytuacji. Nie muszę pisać sprawdzianu z wierzeń Starożytnych. Szkoda, że nie...

Uzyskaj pełny dostęp!
Wysyłając SMS otrzymasz nieograniczony
dostęp do całego tekstu oraz wszystkich opracowań lektur dostępnych na stronie Kuj.pl
Wyślij SMS o treści: ag kuj na numer: 73480
Otrzymany kod wpisz w pole poniżej:
Dostęp jest ważny przez 7 dni. Koszt SMS'a to tylko 3zł + VAT