Mamy na stronie: 30552 materiałów

Obraz miłości w biblii

Pismo Święte ukazuje nam wiele rodzajów miłości. Jest to m. in. miłość rodzicielska, miłość do bliźniego, miłość człowieka do Boga i Boga do człowieka. Mimo wielu odrębności, każde oblicze tego uczucia jest do siebie podobne. Miłość w Biblii, mimo, że czasem bywa trudna, jest ukazana jako coś niezwykłego i wyjątkowego.
Zawsze, ilekroć mówi się o miłości, należy zacząć od pierwotnego planu Bożego wobec człowieka. Bowiem w akcie stworzenia zawarte jest specyficzne, bezinteresowne i jedyne w swoim rodzaju odniesienie miłości Stwórcy do człowieka. Bóg umiłował nas od początku, ponieważ stworzył ludzi na swój obraz i podobieństwo. Chciał, abyśmy byli dobrzy i dążyli do doskonałości.
Z kolei miłość człowieka do Boga opisywana w Biblii nie jest prosta. Niejednokrotnie na jej drodze stawały ogromne przeszkody lub wątpliwości, których pokonanie wymagało ciężkiej pracy, trudu i wyrzeczeń. Jednak Bóg nigdy nie przechodził obok takiego wysiłku obojętnie, co jest kolejnym dowodem na to, że kocha człowieka. Potrafi wybaczyć niedoskonałości jego myśli i postępowania, okazuje miłosierdzie.
Kolejne oblicze miłości opisanej w Piśmie Świętym to miłość kobiety do...
Uzyskaj pełny dostęp!
Wysyłając SMS otrzymasz nieograniczony
dostęp do całego tekstu oraz wszystkich opracowań lektur dostępnych na stronie Kuj.pl
Wyślij SMS o treści: ag kuj na numer: 73480
Otrzymany kod wpisz w pole poniżej:
Dostęp jest ważny przez 7 dni. Koszt SMS'a to tylko 3zł + VAT