Mamy na stronie: 30552 materiałów

Oda do młodości - ideały młodych romantyków

 "Oda do młodości Adama Mickiewicza żegna stare tradycje literackie, lecz zawiera również ideały młodych romantyków, które są zupełną przeciwnością pogladów starych klasyków "bez serc, bez ducha".

Mickiewicz twierdził, że zamierzony cel można osiągnąć wspólną pracą, "ramię do ramienia". Obecnie młodzież, która ma szczytne cele skupia się w wielu oranizacjach i choć indywidualizm zdominował znaczną cześć młodego pokolenia, nie zagraża on jedności młodych i ich wspólnej pracy nad nowatorską koncepcją świata, gdyż wszyscy w mniejszym lub większym stopniu buntują się przeciw zastanej rzeczywistości.

Kolejnym ideałem młodego poety jest zapał i szał działania. Dzisiejsza młodzież z zapałem zdobywa wiedzę i poszukuje alternatywnych rozwiązań na przyszłość bez oglądania się na trudności i niebezpieczeństwa. Mimo ze wielu nie do końca zdaje sobię sprawę ze swoich możliwości i nie sięga "tam, gdzie wzrok nie sięga", giną oni wśród tłumów tych, którzy wylatują "nad poziomy" i łamią, "czego rozum nie...

Uzyskaj pełny dostęp!
Wysyłając SMS otrzymasz nieograniczony
dostęp do całego tekstu oraz wszystkich opracowań lektur dostępnych na stronie Kuj.pl
Wyślij SMS o treści: ag kuj na numer: 73480
Otrzymany kod wpisz w pole poniżej:
Dostęp jest ważny przez 7 dni. Koszt SMS'a to tylko 3zł + VAT