Mamy na stronie: 30552 materiałów

Odczytaj i skomentuj sens myśli Josepha Conrada: „Człowiek musi wierzyć w parę prostych pojęć, jeśli chce żyć przyzwoicie..”Rozwijając temat, odnieś się do losów bohaterów literackich starożytności.

Każdy człowiek żyjący w współczesnych nam czasach rozwija swoje życie, dąży do tego, aby było jak najlepsze. Jednak wiemy, że to, co najlepsze wydaje się jednemu, niekoniecznie będzie miało znaczenie dla drugiego. Pomimo tego, większość z nas chce, aby jego życie było dostatnie i porządne. Jak więc uczynić ze swego bytu coś przyzwoitego? W teorii to proste: żyć w zgodzie ze samym sobą, z regułami i zasadami jakie sobie ustanawiamy, po prostu być lojalnym samemu sobie. Potrzebne są także zasady moralne i etyczne, którymi człowiek będzie się kierował. To wszystko wydaje się tak proste, dopóki nie zechcemy wprowadzać owych założeń w rzeczywistość. Otóż nagle uświadamiamy sobie, że jest przed nami bardzo trudny wybór. Którą wybrać drogę? Jak przez nią iść? Co jest dla w moim istnieniu najważniejsze? Sposobów postępowania jest tak wiele, że nie wiemy na który się zdecydować, gubimy się, błądzimy, nie możemy odnaleźć prawidłowej ścieżki, którą powinniśmy iść. Co wtedy..? Otóż, musimy zacząć od początku. Jeszcze raz znaleźć swoją drogę, wartości dla nas najważniejsze, nie sugerować się opinią innych, ale ufać sobie i pojęciom, których imię wyznajemy.
Wielu z nas może poszukiwać Drogi w Biblii. Posunięcie bardzo słuszne, gdyż w Piśmie Świętym znaleźć można naprawdę wiele. Patrząc na Hioba, wiernego i sprawiedliwego czciciela Boga, widzimy jak mnóstwo możemy zawdzięczać Religii....
Uzyskaj pełny dostęp!
Wysyłając SMS otrzymasz nieograniczony
dostęp do całego tekstu oraz wszystkich opracowań lektur dostępnych na stronie Kuj.pl
Wyślij SMS o treści: ag kuj na numer: 73480
Otrzymany kod wpisz w pole poniżej:
Dostęp jest ważny przez 7 dni. Koszt SMS'a to tylko 3zł + VAT