Mamy na stronie: 30552 materiałów

Opowieść ariadny / narracja pierwszoosobowa

Pogoda jak zwykle była piękna. Słońce jaśniało nad horyzontem leniwie wynurzając się z morza. Przechadzałam się właśnie piaszczystą plażą zbierając kolorowe kamienie, kiedy nagle dojrzałam okręt. Widoczność była na tyle dobra, że rozpoznałam pochodzenia statku. Płynęli nim ludzie z Aten. Ponoć miał przybyć jakiś śmiałek, który pragnie zabić Minotaura.
− Och witaj Najcudowniejsza − odezwał się śmiało przybysz − Twa uroda rozświetla każdy kraniec świata. Bądź pozdrowiona Ariadno! − dokończył. „Ale on szarmancki” pomyślałam. − Pragnę zabić Twego brata - Minotaura − zagrzmiał. Jego słowa wzbudziły we mnie zarówno śmiech, jak i lęk. Taki ktoś miałby zabić tą bestię? − ironizowałam.
A jednak. Tezeusz - bo tak miał na imię owy przybysz rzeczywiście chciał pokonać mego brata w labiryncie. Następnego ranka zakradł się po cichu pod mój balkon. Czule się pożegnał i pragnął abym życzyła mu szczęścia. Bez namysłu dałam mu kłębek nici, dzięki któremu chociaż jedno z niebezpieczeństw będzie w pewnym stopniu zażegnane. Podziękował i odszedł…
Czekałam ja, mój ojciec, czekała cała Kreta. Mijały godziny. Tłum gapiów stojący przed wejściem do labiryntu...
Uzyskaj pełny dostęp!
Wysyłając SMS otrzymasz nieograniczony
dostęp do całego tekstu oraz wszystkich opracowań lektur dostępnych na stronie Kuj.pl
Wyślij SMS o treści: ag kuj na numer: 73480
Otrzymany kod wpisz w pole poniżej:
Dostęp jest ważny przez 7 dni. Koszt SMS'a to tylko 3zł + VAT