Mamy na stronie: 30552 materiałów

Pamiętnik Heraklesa

Nigdy nie zapomnę dnia, w którym składałem ofiarę przy ołtarzu i ogarnęło mnie szaleństwo. Popełniłem okrutną zbrodnie. Zabiłem moją żonę i udusiłem swoje dzieci. Nie wiedziałem w ten czas co czynię. Do dziś żałuję tego czynu i nie wiem co mnie do tego skłoniło. Gdyby nie to wydarzenie nie musiałbym służyć królowi Eurysteusowi ani wykonywać dwunastu prac, które zlecił mi ów król.

Pierwszym zadaniem jakie otrzymałem było przyniesienie lwa z Nemei. Był to okrutny lew, żyjący w jednej z górskich pieczar, porywający bydło i zakłócający spokój mieszkańców. Walka z nim była trudna i mozolna. Na początku strzelałem do niego z łuku, ale niestety strzały nie były na tyle ostre aby przebić grubą skórę zwierza. Następnie ruszyłem na niego z maczugą. W jamie udusiłem przeciwnika. Nie zapomnę reakcji Eurysteusa na widok zabitego lwa. Był bardzo przerażony oraz zdziwiony, że udało mi się go pokonać. Miałem wtedy zaledwie osiemnaście lat. Ze skóry zwierza wykonałem ubranie dla siebie, a z jego głowy hełm.

Drugim zadaniem było zabicie hydry lernejskiej. Zamieszkiwała ona zdradliwie bagniste tereny otoczone górami w okolicach Lerny. Hydra była ogromna, miała dziesięć głów, w tym jedną nieśmiertelną. Czyhała na podróżnych, atakowała pobliskie...

Uzyskaj pełny dostęp!
Wysyłając SMS otrzymasz nieograniczony
dostęp do całego tekstu oraz wszystkich opracowań lektur dostępnych na stronie Kuj.pl
Wyślij SMS o treści: ag kuj na numer: 73480
Otrzymany kod wpisz w pole poniżej:
Dostęp jest ważny przez 7 dni. Koszt SMS'a to tylko 3zł + VAT