Mamy na stronie: 30552 materiałów

Porównanie Petroniusza i Nerona

Neron był bezwzględnym władca Rzymu. Niewrażliwy i częściowo niezrównoważony psychicznie artysta. Człowiekiem, który mógłby posiadać wszystko, czego tylko by zapragnął. Jednak nie potrafił tego wykorzystać. Jego fałszywości i narcyzowatość górowała nad rozumem i rozsądkiem, przez co nie miał prawdziwych przyjaciół.
Akte tzw. ?Dobry duszek pałacu Nerona? była piękną, ale jakże skromna i nieśmiałą kobietą. Wrażliwość i uległość nie pozwalały jej na spontaniczne działanie.
Problematyką miłości Akte do Nerona było to, iż Akte kochała swojego wybranka, ale nie potrafiła o niego walczyć. Zresztą rozumiem ją, ponieważ po tak drastycznej zmianie charakteru Nerona z mądrego i konsekwentnego na bojaźliwego i bezwzględnego władcy mało, która kobieta chciałaby dzielić z nim swoje życie. Jednak ona niezmiennie darzyła Nerona swoja miłością. Zachowywała to uczucie w tajemnicy przed wszystkimi tylko ona wiedziała, co tak naprawdę czuje. Mimo przeciwności losu oraz ze świadomość, że nigdy nie będą już razem cały czas była wierna swojemu...

Uzyskaj pełny dostęp!
Wysyłając SMS otrzymasz nieograniczony
dostęp do całego tekstu oraz wszystkich opracowań lektur dostępnych na stronie Kuj.pl
Wyślij SMS o treści: ag kuj na numer: 73480
Otrzymany kod wpisz w pole poniżej:
Dostęp jest ważny przez 7 dni. Koszt SMS'a to tylko 3zł + VAT