Mamy na stronie: 30552 materiałów

Wskaż bohaterów literackich, historycznych lub współczesnych podobnych do Prometeusza. Uzasadnij swój wybór.

W literaturze, historii, a także w czasach współczesnych, można odnaleźć wielu ludzi wielkiego serca, oddanych dobrej sprawie i przede wszystkim innym ludziom. Ludzie ci buntowali się przeciwko władzy, losowi, przeciwko sile wyższej. Tak jak Prometeusz kochali ludzi, poświęcali się dla nich, byli bezinteresowni. Marzyli o lepszej przyszłości, pragnęli naprawić świat i ludzi.
W dzisiejszych czasach ludzie rzadko okazują jakąkolwiek pomoc drugiemu człowiekowi. Często swoje dobro uważamy za najważniejsze. Liczy się tylko ,,Ja?, ,,Moje?. Coraz rzadziej okazujemy zainteresowanie problemami drugiego człowieka. Na szczęście i w tym przypadku zdarzają się wyjątki. Jest to bardzo budujące, ponieważ nam samym łatwiej jest pomagać innym, kiedy wiemy ,że nie jesteśmy osamotnieni w naszych poglądach i działaniach.
Już na początku należy wspomnieć o osobie, która w swoim sercu znalazła miejsce dla całej ludzkości. Mam tu oczywiście na myśli wielkiego polaka św. pamięci Jana Pawła II. Jakże rzadko zastanawiamy się nad wielką odwagą jaką musiał w sobie mieć Wojtyła, kiedy głosił swoje poglądy w państwach komunistycznych, lub jak...
Uzyskaj pełny dostęp!
Wysyłając SMS otrzymasz nieograniczony
dostęp do całego tekstu oraz wszystkich opracowań lektur dostępnych na stronie Kuj.pl
Wyślij SMS o treści: ag kuj na numer: 73480
Otrzymany kod wpisz w pole poniżej:
Dostęp jest ważny przez 7 dni. Koszt SMS'a to tylko 3zł + VAT