Mamy na stronie: 30552 materiałów

Przeobrażenie wewnętrzne wybranego bohatera z „Quo Vadis” H. Sienkiewicza

Witam, dzisiaj chciałbym przedstawić postać Marka Winicjusza, jednego z bohaterów powieści ?Quo Vadis? Henryka Sienkiewicza. Dlaczego postanowił się zmienić? Co można zrobić dla bliskiej sercem osoby? Jaka jest recepta na szcześliwe życie? Na te oraz inne pytania postaram się odpowiedzieć w tej pracy.
Marcus był bratem Petroniusza, jest to młody, przystojny młodzieniec, który prowadzi beztroskie życie, do czasu kiedy poznaje dziewczynę o imieniu Ligia i zakochuje się w niej. Za wszelką cenę chce ją posiąść, nastawia dla niej kark, innym razem narzuca się i jest zbyt nachalny w efekcie zniechęcając ją do siebie. Po pewnym zdarzeniu, zmienił swój stosunek do religii i chrześcijanin oraz podejście do życia oraz otaczających go ludzi.
Przed przeobrażeniem widzimy w nim pewnego siebie i zuchwałego Rzymianina, który żyje w dostatku i nie zna słowa bieda. Wie że dostanie wszystko czego zapragnie i nie dopuszcza do siebie odmowy. Chodzi w najlepszych szatach, nie gardzi kobietami, których wokół niego nie brakuje, ale nie przywiązuje się do nich emocjonalnie. Wzbudza respekt wśród swoich niewolników,...
Uzyskaj pełny dostęp!
Wysyłając SMS otrzymasz nieograniczony
dostęp do całego tekstu oraz wszystkich opracowań lektur dostępnych na stronie Kuj.pl
Wyślij SMS o treści: ag kuj na numer: 73480
Otrzymany kod wpisz w pole poniżej:
Dostęp jest ważny przez 7 dni. Koszt SMS'a to tylko 3zł + VAT