Mamy na stronie: 30552 materiałów

Udowodnij, że bohaterowie mitologiczni są symbolami wartości cenionych do dziś.

"Jeżeli umrą mity, umrze też nasz świat." Słowa znanego badacza starożytności Aleksandra Krawczuka zastanawiają. Czyżby te historie tak dawne, tak przebrzmiałe miały wciąż taką wartość? Zastanówmy się nad tym głębiej.

Jedną z wartości, jaką bardzo sobie cenię, jest miłość. Może to być miłość do rodziny, partnera, czy też do Boga. Miłość dodaje nam barwy życia, jest czymś bardzo ważnym, a dla większości społeczeństwa, czymś najważniejszym i najpiękniejszym. Ta prawdziwa - jest czysta, bezinteresowna; przynosi nam radość i szczęście.Niestety w życiu codziennym często bywa inaczej, zapominamy o budowaniu miłości, jesteśmy zagonieni i ślepi. Obok miłości stawiam wierność, która jest jej nieodłączną cechą. Wiekszość dzisiejszych rozwodów podyktowana jest niestety zdradą malżonków, co oznacza, że bardziej powinniśmy pamietać o tak ważnej wartości.

Moim zdaniem istnieje ponadczasowość miłości i wierności i to nie podlega wiekszej dyskusji. Penelopa jest uosobieniem tych cnót. Pod nieobecność Odyseusza zabiegalo o nią wielu zalotników, a jednak potrafiła tyle lat czekać na męża, wierząc, że nie zginął. Uważam, że wierność i milość Penelopy powinny budzić szacunek. Innym przykładem miłości i zarazem poświęcenia jest Orfeusz. Żeby odzyskać żonę Euredyke, nie zawachał się wejść do świata zmarłych! W mitach występuje również miłość matczyna - gdyby nie Demeter nie...

Uzyskaj pełny dostęp!
Wysyłając SMS otrzymasz nieograniczony
dostęp do całego tekstu oraz wszystkich opracowań lektur dostępnych na stronie Kuj.pl
Wyślij SMS o treści: ag kuj na numer: 73480
Otrzymany kod wpisz w pole poniżej:
Dostęp jest ważny przez 7 dni. Koszt SMS'a to tylko 3zł + VAT