Mamy na stronie: 30552 materiałów

Na bezludną wyspę mogę zabrać tylko jedną książkę - mitologię lub Biblię. Wybieram Biblię.

Wybieram się na bezludną wyspę i niestety zostałam postawiona przed strasznym wyborem. Mogę zabrać tylko jedna książkę – mitologię lub Biblię. Po dłuższym zastanowieniu wybieram Biblię – najważniejszą książkę w moim życiu. To, dlaczego właśnie Biblia będzie mi towarzyszyć w czasie samotnej wyprawy postaram się przedstawić poniżej.
Biblia jest dla mnie najważniejszą książką, jaką znam, dlatego że gdyby nie ona najprawdopodobniej do końca nie miałabym pewności skąd wzięło się wszystko to, co mnie otacza i ja sama. To arcydzieło literatury światowej zawiera informacje najważniejsze dla ludzkości zawiera opis powstania świata, człowieka oraz innych istot i rzeczy na ziemi. Biblia mówi nam o tym, że człowiek został stworzony na obraz i podobieństwo Boga - swego stwórcy i jedynego wszechmogącego władcę, który zdaniem Pico della Mirandoli jest najwspanialszym artystą, a my powinniśmy podziwiać jego dzieło.
Księga nad księgami przedstawia nie tylko to, kim jesteśmy i jak zostaliśmy stworzeni, ale również to jak powinniśmy żyć i co ma być najważniejsze w naszym życiu. Przypowieści, których w Nowym Testamencie jest około 40 zestawiają dwie sfery: życia codziennego oraz pojęć filozoficznych, moralistycznych, etycznych i religijnych, mają one skłaniać nas do refleksji, których wnioski powinniśmy wziąć sobie do serca i według podanych wskazówek żyć. Przypowieści opowiadane przez Chrystusa uczniom...
Uzyskaj pełny dostęp!
Wysyłając SMS otrzymasz nieograniczony
dostęp do całego tekstu oraz wszystkich opracowań lektur dostępnych na stronie Kuj.pl
Wyślij SMS o treści: ag kuj na numer: 73480
Otrzymany kod wpisz w pole poniżej:
Dostęp jest ważny przez 7 dni. Koszt SMS'a to tylko 3zł + VAT