Mamy na stronie: 30552 materiałów

„Którzy bohaterowie antyczni i biblijni mogą być bliscy współczesnemu człowiekowi?”

Bohaterowie antyczni i biblijni żyli całą wieczność temu, świat od tamtego czasu zmienił się nie do poznania i nic nie jest już takie samo. Tak, więc czy mimo niesamowitego postępu i rozwoju ludzkości możemy mówić o bliskości osób z tak różnych pokoleń? Czy nadal ludzie mają te same dążenia, sposób myślenia, postawy i ideały? Czy też zmieniły się one wraz z wynalazkami i odkryciami geograficznymi?
Uważam, że zachowania naszych dalekich przodków możemy utożsamiać z naszym postępowaniem. Wiadomo, że nie powinniśmy odnosić się do wszystkich ludzi, lecz do pewnych grup, gdyż każdy człowiek jest inny i inaczej się zachowuje. Spróbuję teraz poszukać bohaterów bliskich współczesnym ludziom.
Zacznę od Hektora jednego z bohaterów Iliady. Był on wspaniałym wojownikiem, odważnym, silnym i dobrym, nie poddawał się w żadnej sytuacji, ale tak jak każdy człowiek miał chwile słabości i zbłądził. Hektor w przeciwieństwie do Achillesa nie był wybuchowy i nie szukał zemsty, lecz osoba współczesna czasem postępuje tak jak główny bohater Iliady i chce coś wykrzyczeć całemu światu, chce kogoś pomścić. Może cechy tych dwóch herosów połączone w jedną całość dałyby nam obraz człowieka...
Uzyskaj pełny dostęp!
Wysyłając SMS otrzymasz nieograniczony
dostęp do całego tekstu oraz wszystkich opracowań lektur dostępnych na stronie Kuj.pl
Wyślij SMS o treści: ag kuj na numer: 73480
Otrzymany kod wpisz w pole poniżej:
Dostęp jest ważny przez 7 dni. Koszt SMS'a to tylko 3zł + VAT