Mamy na stronie: 30552 materiałów

Biblia jest zbiorem praw i źródłem kultury europejskiej - rozprawka

Biblia z pewnością jest książką, z której czerpiemy wiedzę na temat kultury i praw naszej Europy. Jednak chciałabym to udowodnić tym, którzy mają pewne wątpliwości.

Od początku swego istnienia człowiek tworzył podwaliny kultury. Powstawały plemiona, które miały swoje obyczaje. Później tworzyły się narody i religie. Każda religia przeplata się wzajemnie z kulturą. Wszystkie wprowadzają jakieś nawyki, obyczaje i przyzwyczajenia, które wpływają na kulturę i odnajdują się w życiu codziennym. Według słownika języka polskiego kultura to- „ogół duchowego i materialnego dorobku ludzkości wytworzony na kolejnych etapach rozwoju historycznego, nieustannie utrwalany i wzbogacany (…)”. Kulturę tworzy każdy człowiek, bo to właśnie on stworzył od podstaw wszystkie dzieła sztuki, architektury czy literatury. Ludzie tworzą religię, ale ona także tworzy nas, naszą duchowość, kształtuje charakter, a tym samym ma duży wpływ na naszą kulturę.

Trzeba mieć świadomość, że Biblia jest księgą świętą, co oznacza, że spisał ją człowiek, ale z inspiracji Boga. Warto pokusić się o poznanie historii twórców Biblii. Byli to ludzie, którzy pragnęli opisać swoje dzieje- dzieje narodu wybranego. Nie chcieli, żeby świat o nich zapomniał, oni...

Uzyskaj pełny dostęp!
Wysyłając SMS otrzymasz nieograniczony
dostęp do całego tekstu oraz wszystkich opracowań lektur dostępnych na stronie Kuj.pl
Wyślij SMS o treści: ag kuj na numer: 73480
Otrzymany kod wpisz w pole poniżej:
Dostęp jest ważny przez 7 dni. Koszt SMS'a to tylko 3zł + VAT