Mamy na stronie: 30552 materiałów

Cierpienie i zlo których jednych odrzucalo od Boga a drugich przynaglalo do wpadniecia w jego ramiona

„Cierpienie i zło, których  jednych odrzucało od Boga innych przynaglało do wpadnięcia w jego ramiona”
Ks. Józef Sadzik

 

Cierpienie, zło, ból czy smutek towarzyszą nam od początku świata. Przecież już pierwsi ludzie: Adam i Ewa zaznali takich uczuć jak upokorzenie czy właśnie ból. Czy to ich odrzuciło od Boga? Na to pytanie każdy odpowiada na pewno inaczej. Czy inni ludzie odsuwali się od Boga, gdy los im nie sprzyjał? Co czyniły postacie historyczne, mitologiczne czy biblijne, bohaterowie naszych ulubionych książek bądź filmów, a nawet osoby nam bliskie, z naszego otoczenia? A to już różnie bywało i bywa, bo przecież każdy na określone uczucia reaguje inaczej, indywidualnie.
Zacznijmy od starożytności gdzie panował nurt zwany epikureizmem. Dla ludzi należących do niego największym dobrem była przyjemność, czerpali oni z życia to, co najlepsze. Gdyby wierzyli oni w jednego Boga a spadły by na nich jakiekolwiek nieszczęście z pewnością odwróciliby się od niego.
Chyba najlepszym przykładem biblijnym ukazującym miłość świętą niezważającą na to, co się od Boga otrzymuje jest postać Hioba. Bóg wystawił go na bardzo ciężką próbę, Zabrał mu wszystko, co miał włącznie z zdrowiem i rodzina. Pomimo tego, iż Hiob przez całe życie starał się żyć zgodnie z jego wolą a i tak został skazany na taką próbę, lecz nie odwrócił się od Boga. Zaufał mu, nie odsunął się od niego. Miał on również...

Uzyskaj pełny dostęp!
Wysyłając SMS otrzymasz nieograniczony
dostęp do całego tekstu oraz wszystkich opracowań lektur dostępnych na stronie Kuj.pl
Wyślij SMS o treści: ag kuj na numer: 73480
Otrzymany kod wpisz w pole poniżej:
Dostęp jest ważny przez 7 dni. Koszt SMS'a to tylko 3zł + VAT