Mamy na stronie: 30552 materiałów

„Arcydzieła bierzcie do rąk i czytajcie nieustannie wciąż..." [Horacy]. Uzasadnij słuszność tego twierdzenia w kontekście osobistych spotkań z lekturą Bibliią''

rcydzieła bierzcie do rąk i czytajcie nieustannie wciąż. Czytajcie nieustannie, lecz uważnie. Zważcie na każdą strofę, każdy akapit, gdyż wtedy największą wartość ma księga. Arcydzieła wertuj przez całe swe życie, ponieważ to w nich znajdziesz mądrość.

Na świecie istnieje wiele ksiąg, czy książek, które przez pryzmat lat stały się najlepsze, jednak jedna księga zasługuje na miano największego arcydzieła literatury światowej- Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu, czyli Biblia. Jest to zbiór ksiąg religijnych chrześcijaństwa i judaizmu. Tłumaczona na ponad 1200 języków stała się najbardziej znaną księgą na świecie. Jego spisywanie zajęło myślicielom, pisarzom, filozofom, prorokom i uczniom Jezusa Chrystusa ponad 1000 lat.

Biblia jest głównym źródłem kultury Europejskiej. To na niej wzorowali się myśliciele, artyści pisarze i poeci. Czerpali z niej nieprzebrane bogactwa wzorów osobowych i postaw, fabuł i anegdot, wątków i motywów, symboliki i metaforyki.

Moim zdaniem Biblia to nieprzebrana skarbnica wiedzy. To tutaj możemy pobrać nauki życiowe. W Księdze Mądrości, Przysłów i Syracha zawarte są niepodważalne prawdy moralne.

„Otwórz swoje usta i przemów do niemych,
i weź w obronę wszystkich uciśnionych.
Otwórz swoje usta i sprawiedliwie wyrokuj,
Przyznaj racę potrzebującym i biednym."
[Prz 31, 8-9]

„Synowie, posłuchajcie mnie, ojca waszego i postępujcie, jak wam powiem, a będziecie...

Uzyskaj pełny dostęp!
Wysyłając SMS otrzymasz nieograniczony
dostęp do całego tekstu oraz wszystkich opracowań lektur dostępnych na stronie Kuj.pl
Wyślij SMS o treści: ag kuj na numer: 73480
Otrzymany kod wpisz w pole poniżej:
Dostęp jest ważny przez 7 dni. Koszt SMS'a to tylko 3zł + VAT