Mamy na stronie: 30552 materiałów

Różne oblicza biblijnej miłości.

Miłość to najpiękniejsze, najwspanialsze i najtrudniejsze uczucie. Posiada tysiące literackich, malarskich, filmowych i muzycznych ujęć i definicji. W każdej epoce literackiej pojawia się głos w sprawie miłości, nie brakuje go także i w Biblii. Ta najsłynniejsza księga zawiera wiele opisów miłości. Poznajemy miłości braterską, uczucia ojca i syna, umiłowanie pierwszych ludzi – Adama i Ewy, ale bez wątpienia najobszerniej opisana jest miłość największa, najtrwalsza i najbardziej doskonała – Miłość Boga do ludzi.
Właśnie o miłości Boga i ludzi mówi wspaniały dialog Oblubieńca- Boga i Oblubienicy – ludu Izraela. „Pieśń nad pieśniami” uważana jest za najpiękniejszy opis miłości pochodzący ze starego testamentu. Kochankowie w zmysłowych obrazach, porównaniach i wyznaniach opisują swoje uczucie. Już samo określenie „Pieśń nad pieśniami” mówi nam, że jest to opis doskonały, nieskazitelny i dogłębny.
Równie piękny i bogaty opis miłości odnajdziemy w „Hymnie o miłości” z Listu Świętego Pawła do Koryntian. Jest to wielka pochwała miłości, jej opis, a nawet próba definicji....

Uzyskaj pełny dostęp!
Wysyłając SMS otrzymasz nieograniczony
dostęp do całego tekstu oraz wszystkich opracowań lektur dostępnych na stronie Kuj.pl
Wyślij SMS o treści: ag kuj na numer: 73480
Otrzymany kod wpisz w pole poniżej:
Dostęp jest ważny przez 7 dni. Koszt SMS'a to tylko 3zł + VAT