Mamy na stronie: 30552 materiałów

W świecie olimpijskich bóstw i kręgu miłości ewangelickiej

Religia jest tym co człowiek nosi w sercu, jest odpowiedzią na wszystkie nurtujące nas pytania , jest sensem każdego ludzkiego życia. Stanowi ona rzeczywistą relację między człowiekiem a bogiem od którego człowiek jest zależny w istnieniu. Na przełomie wieków ludzie różnie postrzegali bogów ,czcili różne bóstwa , pragnęli dociec prawdy gdyż ciekawiło ich to co boskie i inne od życia na ziemi.
W starożytnej Grecji żyjący w VIIIw.p.n.e. Homer wyobrażał sobie świat greckich bogów jako społeczeństwo arystokratyczne Ich siedzibą była góra Olimp w północnej Grecji , której szczyt tonął w wiecznej mgle .Ambrozja ,pokarm bogów i nektar , napój bogów, zapewniały wszystkim mieszkańcom Olimpu nieśmiertelność , wieczną urodę i młodość . W razie potrzeby ludzie mogli się zwrócić o pomoc do rządzących światem bogów , ale przedtem lup potem musieli im złożyć dziękczynne ofiary.

Grecy wyobrażali sobie że bogowie mają ludzkie postacie i przypisywali im cechy właściwe ludziom .Nazywano to antropomorfizmem. Największym szacunkiem otaczano najpotężniejszego z olimpijskich bogów Zeusa , stał się on ojcem bogów i ludzi , panem nieba , światła i piorunów , kierował siłami przyrody i porządkiem świata. Panowanie nad światem i ludźmi dzielił on ze swymi braćmi Posejdonem i Hadesem. Posejdon władał morzami , na dnie których miał swą siedzibę .Władzy Posejdona podlegały także wyspy , nadbrzeża i przystanie , gdzie...

Uzyskaj pełny dostęp!
Wysyłając SMS otrzymasz nieograniczony
dostęp do całego tekstu oraz wszystkich opracowań lektur dostępnych na stronie Kuj.pl
Wyślij SMS o treści: ag kuj na numer: 73480
Otrzymany kod wpisz w pole poniżej:
Dostęp jest ważny przez 7 dni. Koszt SMS'a to tylko 3zł + VAT