Mamy na stronie: 30552 materiałów

Oceń poradyzyciowe Koheleta.Które z nich wydają sie szczególnie pozyteczne człowiekowi współczesnemu.

„Cóż przyjdzie człowiekowi z całego trudu,
jaki zadaje sobie pod słońcem ......”.To pytanie zadał kilka tysięcy lat temu biblijny kaznodzieja Kohelet .Jaki jest sens życia ,co w nim jest najważniejsze.


W dzisiejszych czasach człowiekowi bardzo trudno jest żyć w zgodzie z samym sobą, w zgodzie z własnym sumieniem. Wszystko to przez obecną sytuację na świecie, tj. wojny, głód, bezrobocie. Ale w nawet największych opałach człowiek nie może zapominać o najważniejszych rzeczach. Tymi rzeczami nie są wbrew pozorom pieniądze, ale Bóg, rodzina, przyjaciele.
Te prawdy nie były obce również starożytnym cywilizacjom. Kohelet, żyjący w starożytności kaznodzieja opisuje nam doskonale główne wartości życia, te, które powinny być najważniejsze dla człowieka.
W obecnych czasach głównym celem życia większości ludzi jest dążenie do jak najwyższego stanowiska w pracy, do jak najwyższej pensji. Ludzie często zapominają o tym, co jest najważniejsze w życiu każdego człowieka, cały swój czas poświęcają na pogoń za czymś, co daje złudne poczucie własnej wartości. Kohelet odkrywa przed nami nowe spojrzenie na świat. Oglądając świat jego oczyma widzimy wszystko w czarnych barwach. Wiedza, bogactwo, chociaż tak bardzo potrzebne w gruncie rzeczy są naprawdę niczym. Czytając Księgę Koholeta zadajmy sobie pytanie czy można osiągnąć szczęście na...

Uzyskaj pełny dostęp!
Wysyłając SMS otrzymasz nieograniczony
dostęp do całego tekstu oraz wszystkich opracowań lektur dostępnych na stronie Kuj.pl
Wyślij SMS o treści: ag kuj na numer: 73480
Otrzymany kod wpisz w pole poniżej:
Dostęp jest ważny przez 7 dni. Koszt SMS'a to tylko 3zł + VAT