Mamy na stronie: 30552 materiałów

ksiega koheleta, ks. rodzaju i ks. hioba pisane w 1szej osobie Otwarłam oczy. Wokół mnie było zielono, kolorowo, jasno, ciepło i przytulnie. Wszystko

Otwarłam oczy. Wokół mnie było zielono, kolorowo, jasno, ciepło i przytulnie. Wszystko to stworzył Bóg ... Wystarczyło, że wypowiedział słowo, a jego wola została spełniona. Taką miał moc.
Po mojej lewej stronie ujrzałam nagiego mężczyznę. Był zdrowy i przystojny, a w jego ramionach odnajdywałam spokój. Nie czuliśmy wstydu, choć oboje nie mieliśmy nic na sobie. Usłyszałam z mężem głos Boga, który nakazał nam się opiekować Ziemią i całym jej dobytkiem oraz nakazał nam się rozmnażać. Mogliśmy żyć wiecznie, z dala od bólu, cierpienia, chorób ... Wszystko należało do nas: każda trawa, każdy liść, każdy ptak, który budził nas co dzień rano ... Ojciec odgraniczył światłość, która była dobra, od ciemności – zła. Zrobił to dla nas – ludzi, żebyśmy mieli prawo wyboru. Bóg nam zaufał.
Jednak zdradziłam go. Złamałam daną obietnicę. W jednej chwili poczuliśmy wstyd, a słysząc kroki Boga – skryliśmy się. Czułam, że zawiodłam Jego zaufanie. To był pierwszy grzech. Ojciec wygnał mnie i mego męża z Raju. Nasze życie wieczne runęło w gruzach. Staliśmy się zwykłymi śmiertelnikami, których życie stało się pełne cierpień, chorób i grzechów.
Czas biegł nieodwracalnie i zabierał ze sobą najbliższych memu sercu. Niektórzy w ciągu swego życia przeżyli wiele cierpień, lecz traktowali je jako próby zsyłane z Niebios. Ja również wierzę, że Bóg wygrodzi im te bóle, jak to zrobił z Hiobem. Jednak...
Uzyskaj pełny dostęp!
Wysyłając SMS otrzymasz nieograniczony
dostęp do całego tekstu oraz wszystkich opracowań lektur dostępnych na stronie Kuj.pl
Wyślij SMS o treści: ag kuj na numer: 73480
Otrzymany kod wpisz w pole poniżej:
Dostęp jest ważny przez 7 dni. Koszt SMS'a to tylko 3zł + VAT