Mamy na stronie: 30552 materiałów

Która religia jest właściwa?

Na świecie istnieje wiele religii. Prawie każda religia twierdzi, że jest jedyną prawdziwą religią. Jest to bardzo mylące dla ludzi szukających prawdy lub szukających Boga. Kogo powinni słuchać? Kto ma właściwą odpowiedź? Która religia jest właściwa? Albo może wszystkie są właściwe? Czy wszystkie są dobre, gdyż z reguły uczą ludzi jak być dobrymi? A może wszystkie są złe? Rozważmy te pytania.

 


Słowo "religia" w Biblii oznacza "ceremonialne nabożeństwo, oddawanie czci Bogu". Jest to podstawowa definicja podawana w słownikach. Ale w dzisiejszych czasach słowo to odnoszone jest jakiegokolwiek zbioru wierzeń, niezależnie od tego czy jest w nich obecne oddawanie czci Bogu, czy nie. Według słowników, jest to druga definicja religii.

 


Większość religii uczy ludzi jak być dobrymi

 


Człowiek chce być dobry, ponieważ został stworzony na Boże podobieństwo, z wewnętrznym pragnieniem aby być dobrym, tak jak Bóg jest dobry. Człowiek także chce składać cześć i służyć Bogu, ponieważ człowiek został stworzony wraz z wewnętrznym duchem, który pragnie kontaktu z Bogiem, to właśnie daje mu pragnienie szukania Boga. Gdziekolwiek się udasz, wszędzie znajdziesz ludzi czczących coś, czasem prawdziwego Boga, czasem wielu fałszywych bożków. Żadne zwierze nie składa czci Bogu, ponieważ tylko człowiek ma ducha, który jest wewnętrzną przyczyną poszukiwania prawdy i składania czci Bogu. Człowiek nie...

Uzyskaj pełny dostęp!
Wysyłając SMS otrzymasz nieograniczony
dostęp do całego tekstu oraz wszystkich opracowań lektur dostępnych na stronie Kuj.pl
Wyślij SMS o treści: ag kuj na numer: 73480
Otrzymany kod wpisz w pole poniżej:
Dostęp jest ważny przez 7 dni. Koszt SMS'a to tylko 3zł + VAT