Mamy na stronie: 30552 materiałów

Opisz mecz stylem homeryckim

O murawo zielona, po której najdzielniejsi stąpają, na tobie to dziś dwie drużyny potężne pojedynek rozstrzygnąć raczą. Dwie drużyny, z państw sąsiednich, rodów szlacheckich, wielkich wojowników pod skrzydłami swymi kryjąc i opieką otaczając, dziś w zaciętej walce swoje siły na próbę wystawią.

Jedenastu wspaniałych, potomków króla słońca, stało dumnie, w błękit nieba z dumą spoglądając. Rozmyślając o pojedynku z Niemcami niewdzięcznymi, który zaraz Polacy z pomocą bogów mieli rozegrać, bogu wojny podobni, kiedy pełni sił, pełni ambicji niezmierzonej, wypiąwszy piersi swe rzeźbione jak u Apollina, hymn państwa polskiego w ustach swych nieść poczęli.

Już z miną zawziętą, głodny walki i zaszczytów Bąk, ... potomek, kapitan drużyny polskiej w oczy Niemcowi spogląda, jakby mówić chcąc do niego, iż żywego go dziś z murawy nie puści. Jeszcze rzut monetą ? patrzą obaj wojownicy, jak unosi się w powietrzu, jak ku słońcu wędruje, jak jego promienie odbijają się na jej wyszlifowanej powierzchni. Spada, słychać brzęk żelaza,...

Uzyskaj pełny dostęp!
Wysyłając SMS otrzymasz nieograniczony
dostęp do całego tekstu oraz wszystkich opracowań lektur dostępnych na stronie Kuj.pl
Wyślij SMS o treści: ag kuj na numer: 73480
Otrzymany kod wpisz w pole poniżej:
Dostęp jest ważny przez 7 dni. Koszt SMS'a to tylko 3zł + VAT