Mamy na stronie: 30552 materiałów

Tekst w stylu biblijnym

Objawienie słowa pana w mieście Utopia.

1. I wezwał pan do miasta zwanego Utopia, wszystkich z ludzi największych. Aby słowo swoje im prawem nadać i aby przestrzegali go zawsze i wszędzie, gdziekolwiek noga by ich stanąć miała i jakąkolwiek sytuację spotkać by mieli na swej drodze. Bo słowo pana jest prawem a imię Jego pieczęcią i wyrokiem tego prawa.
2. Zebrali się tedy w Utopi Królowie wszystkich narodów ziemskich, książęta z państw tych królów, książęta plemion, książęta oddziałów służących królom i dowódców nad tysiącami, i setników, zarządcy mienia i ruchomości do królów należących, i synowie tych królów i ważniejsi dworzanie, i ważniejsi rycerze, i wojownicy wszyscy w liczbie dziewięciuset tysięcy.
3. I stanęli oni przed obliczem Pana na głównym placu tego miasta, i trwożyli się i pytali nawzajem jaka to nauka ma płynąć wprost z ust Pana do ich uszu i jakie to prawo ma być im zwiastowane. A każdy z nich przybył tu wiedząc tyle tylko, że z ust pana nakaz otrzymają.
4. Kiedy tak stali niepewności siejąc miedzy sobą zjawił się archanioł i rzekł do nich: nie trwóżcie się, bowiem nie na darmo tu przychodzicie, i nie po naganę a naukę. A jasność taka biła od niego i słowa z taką mocą płynęły do nich, że słyszeli je bardziej w głowach swoich niż w uszach. Umilkli zatem wszyscy a archanioł w te słowa do nich mówił:
5. Słuchajcie zatem słowa Pana bo ono...
Uzyskaj pełny dostęp!
Wysyłając SMS otrzymasz nieograniczony
dostęp do całego tekstu oraz wszystkich opracowań lektur dostępnych na stronie Kuj.pl
Wyślij SMS o treści: ag kuj na numer: 73480
Otrzymany kod wpisz w pole poniżej:
Dostęp jest ważny przez 7 dni. Koszt SMS'a to tylko 3zł + VAT