Mamy na stronie: 30552 materiałów

Starogrecki ideał rycerski – rozwiń temat analizując fragment Iliady Homera. Zwróć uwagę na przedstawioną sytuację, portrety bohaterów i wpisany w tekst obraz człowieka.

Zbigniew Wilk
Peleusa, władcy miasta Ftyja w Tesalii, i Tetyd) i Priamem ( królem Troi ). Akcja toczy się w zamku głównego bohatera Achillesa. Priam przypływa do Achillesa po zwłoki Hektora -syna informując go, iż przywiózł okup. Ojciec Hektora nie zdaje sobie sprawy, czego dopuścił się Achilles ( Zwłoki Hektora były ciągnięte za rydwanem). Główny bohater wysłuchał próśb starca. Priam odwoływał się w swojej wypowiedzi do uczuć rodzinnych Achillesa (wspominał jego ojca), i w ten sposób wzbudził litość w rycerzu, i ukorzył się przed nim. W czasie spotkania Achillesa z Priamem, branki przygotowywały ciało Hektora: umyły go oraz natarły wonnymi olejkami. Achilles, więc postanowił oddać ciało Hektora ojcu, przynosząc go na własnych rękach.
Przeczytany przeze mnie fragment Iliady ukazuje portrety głównych bohaterów eposu. W każdej epoce literackiej możemy odnaleźć wzór postaci godnej naśladowania. W...
Uzyskaj pełny dostęp!
Wysyłając SMS otrzymasz nieograniczony
dostęp do całego tekstu oraz wszystkich opracowań lektur dostępnych na stronie Kuj.pl
Wyślij SMS o treści: ag kuj na numer: 73480
Otrzymany kod wpisz w pole poniżej:
Dostęp jest ważny przez 7 dni. Koszt SMS'a to tylko 3zł + VAT