Mamy na stronie: 30552 materiałów

Wielkość i małość człowieka ukazane w wybranych księgach Pisma Świętego.

"Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię. (...) A potem Bóg rzekł:  (...) A wreszcie rzekł Bóg:

Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył: stworzył mężczyznę i niewiastę." (fragmenty Rdz 1,1-27)

 

Ilustracja 1. Fragment fresku Stworzenie Adama Michała Anioła.


Tak oto pierwsza księga Pięcioksięgu Mojżeszowego przedstawia stworzenie świata, istot żywych oraz powołanie do życia pierwszych ludzi. W przełomowym, szóstym dniu Bóg rozpoczyna historię ludzkości ciągnącą się przez tysiąclecia do dziś.

W tak długim okresie czasu od stworzenie człowieka ów mieszkaniec Ziemi nieraz udowadniał, iż jest w stanie osiągać rzeczy wielkie i szlachetne jak również wielokrotnie hańbił swój ród złymi uczynkami i zbrodnią. W mojej pracy przedstawię sprawy dotyczące postępowania człowieka, jego wad i zalet, zapisywanych wiekami w księgach Pisma Świętego Starego i Nowego Testamentu. Zacznę może od opisania ułomności człowieka i jego charakteru w oparciu o księgi Pisma Świętego.

Pierwszym i chyba najbardziej brzemiennym w skutki złym czynem człowieka jest jego niepodporządkowanie się Bogu w raju Edenie, czego efektem było zerwanie jabłka z drzewa poznania dobra i zła. Jak wiemy Bóg kategorycznie zabronił ludziom spożywania owoców z tego drzewa, lecz kobieta skuszona przez węża (uosobienie szatana) zerwała jabłko i w raz z mężem zjadła je. W ten oto sposób autor biblijny przedstawił...

Uzyskaj pełny dostęp!
Wysyłając SMS otrzymasz nieograniczony
dostęp do całego tekstu oraz wszystkich opracowań lektur dostępnych na stronie Kuj.pl
Wyślij SMS o treści: ag kuj na numer: 73480
Otrzymany kod wpisz w pole poniżej:
Dostęp jest ważny przez 7 dni. Koszt SMS'a to tylko 3zł + VAT