Mamy na stronie: 30552 materiałów

Najważniejsze zagadnienia z Bibli

Biblia pochodzi od greckiego słowa biblion i oznacza zwuj papirusów, księge.Czyli inaczej pismo swiet obejmuje stary i nowy testament uważana przez chrześcijan za objawioną i natchnioną przez boga.ST stanowi świadectwo przymierza jakie stworca zawarł z narodem wybranym.NT to smymbol nowego przymierza boga z człowiekeim i dowod na to iż prawdziwym mesjaszem jest zbawiciel Chrystus.

"ksiega rodzaju" rozpoczynajaca ST nosi nazwe Genesis co oznacza narodzeni. opisuje ona stworzenia swiata i człowieka.biblijny opis odmienny jest od starozytnych kosmogoni.Bog pozostający ponad swiatn stwarza go w ciagu 6 dni .mitologia grecka i rzymska mialy charakter politeistyczny czyli uznawały istnienie wielu bogów. Podatawą bibłi jest idea monoteizmu zkładająca istnienie 1 boga stwórcy i pana całego świata oraz człowieka.

Tytułowa "pieś nad pieśniami" oznacza najdoskonalszą pieśń jest to jedna z najpiękniejszych ksiąg biblijnych. ma ona formę poematu miłosnego zaś jego główni bohaterowie noszą nazwe oblubienica i oblubieniec. w wielu metaforycznych pełnych lirycznego nastroju scenach oblubienica i oblubieniec zachwycają się sobą i wyznają sobie miłość. Ich miłość jest trwała wieczna nie można jej kupić i jest tak prawdziwa że nic jej niezgasi. W tradycji chrzescijańskiej poemat odczytywany jest jako obraz relacji między maryją a bogiem bądz bogiem a człowiekiem. nie można sie spotkać z bogiem nie można kupić miłości boga trzeba...

Uzyskaj pełny dostęp!
Wysyłając SMS otrzymasz nieograniczony
dostęp do całego tekstu oraz wszystkich opracowań lektur dostępnych na stronie Kuj.pl
Wyślij SMS o treści: ag kuj na numer: 73480
Otrzymany kod wpisz w pole poniżej:
Dostęp jest ważny przez 7 dni. Koszt SMS'a to tylko 3zł + VAT