Mamy na stronie: 30552 materiałów

Oscyloskop analogowy

Oscyloskop należy do grupy urządzeń zwanych elektronicznymi przyrządami pomiarowymi. Umożliwia on przeprowadzenie pomiarów w bardzo szerokich zakresach wszystkich wielkości elektrycznych i magnetycznych oraz kilkadziesiąt razy większej liczby wielkości nieelektrycznych. Jego podstawowe zalety to: łatwość standaryzacji informacji pomiarowej do postaci sygnału znormalizowanego, i w związku z tym łatwa współpraca z komputerem; dobra dokładność; duża czułość; duża szybkość działania, związana z małą bezwładnością układów elektronicznych; możliwości pomiarów zdalnych; łatwość automatyzacji samego pomiaru oraz możliwość połączenia automatycznej regulacji z pomiarem danej wielkości.
Ze względu na technikę działania rozróżniamy następujące rodzaje oscyloskopów: analogowe, cyfrowe i mieszane (analogowo-cyfrowe).

Oscyloskop analogowy służy do pomiarów, obserwacji i analizy kształtów czasowych przebiegów okresowych lub nieokresowych napięcia i prądu, do pomiarów wartości częstotliwości, kąta fazowego lub wyznaczania charakterystyk elementów nieliniowych. Charakteryzuje się dużą rezystancją wejściową, dużą czułością napięciową i dużym zakresem częstotliwości badanych przebiegów. Główną zaletą oscyloskopu jest możliwość obserwacji oraz rejestracji charakteru i kształtu przebiegów uwidocznionych na ekranie lampy oscyloskopowej. Obrazy z ekranu można łatwo fotografować, dzięki czemu jest możliwa...

Uzyskaj pełny dostęp!
Wysyłając SMS otrzymasz nieograniczony
dostęp do całego tekstu oraz wszystkich opracowań lektur dostępnych na stronie Kuj.pl
Wyślij SMS o treści: ag kuj na numer: 73480
Otrzymany kod wpisz w pole poniżej:
Dostęp jest ważny przez 7 dni. Koszt SMS'a to tylko 3zł + VAT