Mamy na stronie: 30552 materiałów

Telegrafia

1.Telegrafia jest to dział telekomunikacji, który dotyczy przesyłania i reprodukcji treści wiadomości zawierającej pismo, rysunki, fotografię i dane dla maszyn liczących. Dzielimy na alfabetową i analogową nazywaną również telekopią lub telefotografią. Transmisja danych dla maszyn liczących to teledacja.
3.RODZAJE TELEGRAFII:
Telegrafia alfabetowa dotyczy przesyłania wiadomości typu alfanumerycznego, a więc znaków pisma. Treść wiadomości zostaje przetworzona na sygnały telegraficzne według określonego kodu telegraficznego.

Telekopia zajmuje się przesyłaniem i reprodukcją rysunków. Można rozróżnić telekopię odcieniową od czrnobiałej, inaczej fototelegrafię i telefaksodację.

Teledacja jest to przesyłanie informacji typu alfanumerycznego zakodowanej z większą wiernością i dokładnością niż w przypadku telegrafii alfabetowej.
4.Podstawowe pojęcia stosowane w telegrafii.

*Kodowanie znaków, czyli tworzenie sygnału telegraficznego polega na zamianie każdego znaku w ciąg prostych elementów zwanych kombinacją kodową lub kodem telegraficznym. Tworzenie sygnału telegraficznego następuje przez przetworzenie lementów kombinacji kodowej w ciąg impulsów elektrycznych. Elementy kombinacji kodowej oznaczone są najczęściej znakiem + lub - , 1 lub 0 , Z lub A , START lub STOP .

*Alfabet telegraficzny jest to zbiór wszystkich kombinacji kodowych z przyporządkowanym mu zbiorem znaków telegraficznych.
*Sygnały telegraficzne są to ściśle...
Uzyskaj pełny dostęp!
Wysyłając SMS otrzymasz nieograniczony
dostęp do całego tekstu oraz wszystkich opracowań lektur dostępnych na stronie Kuj.pl
Wyślij SMS o treści: ag kuj na numer: 73480
Otrzymany kod wpisz w pole poniżej:
Dostęp jest ważny przez 7 dni. Koszt SMS'a to tylko 3zł + VAT