Mamy na stronie: 30552 materiałów

Fizycy na tropie wehikułu czasu

Fizycy na tropie wehikułu czasu 1
Naukowcy ukrywają swoje prawdziwe zainteresowania, używając terminów, takich jak "zamknięte krzywe czasowe", które oznaczają po prostu podróże w czasie. 1
Einstein zaniepokojony 1
Skok w przyszłość 2
Dziwny świat grawitacji 3
Fizycy wkraczają na teren fantastów 3
Poważnie o gumie 3
Jak ciągnąć pianino po dywanie? 4
Surfing na fali czasoprzestrzennej 5
Na logikę nie możliwe 5

Fizycy na tropie wehikułu czasuNaukowcy ukrywają swoje prawdziwe zainteresowania, używając terminów, takich jak "zamknięte krzywe czasowe", które oznaczają po prostu podróże w czasie.
Tak twierdzi słynny współczesny fizyk Stephen Hawking, piastujący katedrę na Uniwersytecie Cambridge, którą wcześniej zajmowali m.in. Isaac Newton i Paul Dirac.
A jednak poważne prace nad podróżami w czasie wyszły w ostatnich kilku latach
z "konspiracji". Ukazują się w renomowanych czasopismach naukowych, m.in. w "Physical Review", "Physical Review Leters". A wśród fizyków toczy się poważna debata, czy dwie teorie, które w tej chwili z powodzeniem opisują nasz Wszechświat - teoria względności i mechanika kwantowa, dopuszczają istnienie "zamkniętych krzywych czasowych" (ang. closed timelike curves). Wędrówka wzdłuż takiej krzywej prowadziłaby podróżnika w to samo miejsce
w przestrzeni i czasie, tak jakby Philas Fogg po 80 dniach podróży dookoła Ziemi wrócił do Londynu dokładnie w tym samym czasie, w którym wyruszył.


Einstein...
Uzyskaj pełny dostęp!
Wysyłając SMS otrzymasz nieograniczony
dostęp do całego tekstu oraz wszystkich opracowań lektur dostępnych na stronie Kuj.pl
Wyślij SMS o treści: ag kuj na numer: 73480
Otrzymany kod wpisz w pole poniżej:
Dostęp jest ważny przez 7 dni. Koszt SMS'a to tylko 3zł + VAT