Mamy na stronie: 30552 materiałów

energetyka jądrowa nadzieja czy przekleństwo ludności

Energetyka jądrowa - nadzieja czy przekleństwo ludności!

Energetyka jądrowa to zespół zagadnień związanych z uzyskiwaniem na skalę przemysłową energii z rozszczepienia ciężkich jąder pierwiastków (głównie uranu 235). Energię tę pozyskuje się w elektrowniach jądrowych. Energetyka jądrowa jest jedną z bardziej zaawansowanych dziedzin w współczesnym świecie.
W dzisiejszych czasach zapotrzebowanie na energie stale wzrasta. Zarówno indywidualni odbiorcy jak i rozwijający się przemysł zużywa coraz większe jej ilości. Dotychczas głównym składnikiem pozyskiwanie energii były surowce naturalne takie jak np. węgiel, ropa. Spalanie tych surowców wiąże się jednak z dużym zanieczyszczeniem środowiska naturalnego, bowiem dostarcza się do środowiska związki siarki, azotu i pyły, poza tym spalanie paliw kopalnych powoduje efekt cieplarniany. Zasoby węgla czy ropy są nieodnawialne i w dalekiej przyszłości może zabraknąć tych surowców. I co w tedy?
Naukowcy świadomi tego problemu pracują więc nad innymi możliwościami pozyskiwania energii. Jednym z rozwiązań są alternatywne sposoby pozyskiwania energii. np. elektrownie wodne, wiatrowe. Niestety ich utworzenie i utrzymanie jest dość kosztowne.
Odkrycie w 1896 roku przez Henryka Becquerela promieniotwórczości było pierwszym krokiem w rozwoju energetyki jądrowej a obecnie świat wiąże nadzieje właśnie z energetyką jądrową i widzi perspektywę dość efektywnego wykorzystania...
Uzyskaj pełny dostęp!
Wysyłając SMS otrzymasz nieograniczony
dostęp do całego tekstu oraz wszystkich opracowań lektur dostępnych na stronie Kuj.pl
Wyślij SMS o treści: ag kuj na numer: 73480
Otrzymany kod wpisz w pole poniżej:
Dostęp jest ważny przez 7 dni. Koszt SMS'a to tylko 3zł + VAT