Mamy na stronie: 30552 materiałów

chapparalchapparaldrzewokorekmuflon

lasy

CHAPPARAL
Są to niskie, wiecznie zielone zarośla występujące w Ameryce Północnej.
JAŁOWIEC
Jest to iglaste, wiecznie zielone drzewo występujące w Ameryce Północnej, często hodowane z powodu swojej pięknej, zwężającej się ku górze koronie.
FIGI
Figa może występować w formie drzewa lub krzaka. Jest uprawiana głównie ze względu na swoje owoce. W sprzedaży najczęściej występują figi suszone, kandyzowane lub w puszkach.
DRZEWO SŁODKICH POMARAŃCZY
Pomarańcze są jednymi z najważniejszych handlowo owoców cytrusowych. Drzewa słodkich pomarańczy są najbardziej powszechne.
DRZEWO POMARAŃCZOWE
Jest jednym z najważniejszych hodowanych gatunków cytrusów. Wszystkie te gatunki produkują owoce, które są nazywane przez botaników hesperidium, czyli rodzajem jagody. Miąższ owocu jest sprzedawany do produkcji mrożonych koncentratów i świeżego soku. Pomarańcze są także powszechnie sprzedawane jako świeże owoce. Ich skórka zawiera trzy rodzaje olejków, które są używane w produkcji perfum i olejków zapachowych.
DRZEWO CYTRYNOWE
Wierzy się, że drzewo cytrynowe było przesadzone z Środkowego Wschodu do Europy i Afryki w Wiekach Średnich. Dzisiaj cytryna jest uprawiana w regionach tropikalnych i subtropikalnych. Owoce są produkowane przez cały rok. Pojedyncze drzewo może wyprodukować od 1000 do 2000 cytryn na rok.
GRAPEFRUIT
Około połowy grapefruitów na świecie pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, a większość z nich z Florydy. W trakcie...

Uzyskaj pełny dostęp!
Wysyłając SMS otrzymasz nieograniczony
dostęp do całego tekstu oraz wszystkich opracowań lektur dostępnych na stronie Kuj.pl
Wyślij SMS o treści: ag kuj na numer: 73480
Otrzymany kod wpisz w pole poniżej:
Dostęp jest ważny przez 7 dni. Koszt SMS'a to tylko 3zł + VAT

Powiązane artykuły w naszych serwisach: