Mamy na stronie: 30552 materiałów

Jak pracować z komputerem?

Jak pracować z komputerem?

Wszyscy wiedzą, jak pisać dokumenty urzędowe, posługiwać się książeczką czekową, a także jak czytać i wysyłać korespondencję.
Nie wszyscy jednak wiedzą, że te czynności można wykonać przy pomocy komputera, przebywając w miejscu pracy lub w domu. Komputer składa się z wielu elementów. Najważniejszym z nich jest jednostka centralna. Zawiera ona jednostkę centralną z procesorem, która stanowi mózg komputera. Inny ważny element przypomina wyglądem telewizor. Ten element nosi nazwę monitora. Teksty i rysunki są wyświetlane właśnie na jego ekranie. Do komuni-kowania się z komputerem najczęściej służą dwa urządzenia. Informacje i instrukcje można wpisywać za pomocą klawiatury, przypominającej maszynę do pisania. Można też wybierać i przenosić elementy wyświetlane na ekranie monitora za pomocą urządzenia wskazującego, jakim jest mysz. Do komputera można przyłączyć także inne urządzenia, z których większość podłącza się do gniazdka w tylnej ściance komputera. Przykładami takich urządzeń są drukarki, modemy i głośniki.
Za pomocą klawiatury można wpisywać informacje i polecenia dla komputera. Dzieli się ona na obszar główny służący do wpisywania tekstów, klawiaturę numeryczną, klawisze funkcyjne służące do szybkiego...
Uzyskaj pełny dostęp!
Wysyłając SMS otrzymasz nieograniczony
dostęp do całego tekstu oraz wszystkich opracowań lektur dostępnych na stronie Kuj.pl
Wyślij SMS o treści: ag kuj na numer: 73480
Otrzymany kod wpisz w pole poniżej:
Dostęp jest ważny przez 7 dni. Koszt SMS'a to tylko 3zł + VAT