Mamy na stronie: 30552 materiałów

Pojęcie internetu

Dzięki łączeniu komputerów w sieci, coraz bardziej rozpowszechnia się elektroniczna wymiana informacji. Sieć to już dwa komputery połączone razem ze sobą , sieć to np. połączenie komputerów w jednym budynku, mieście lub na całym świecie. Dlatego możemy obecnie wyróżnić dwa rozwiązania:
- sieć lokalna, oznaczana skrótem LAN (Local Area Network) która łączy komputery znajdujące się blisko siebie, na przykład komputery znajdujące się w jednym budynku.
- sieć rozległa, oznaczana skrótem WAN (Wide Area Network), która łączy komputery oddalone od siebie na dużą odległość, w tym przypadku do nawiązywania łączności pomiędzy komputerami potrzeba na przykład linii telefonicznej, linii światłowodowej, łączy satelitarnych.
Siecią rozległą jest miedzy innymi INTERNET, który jest także siecią globalną ponieważ obejmuje cały świat. Internet jest światową siecią komputerową łącząca miliony komputerów, nie jest zarządzany centralnie. Wszystkie elementy są zorganizowane niezależnie od siebie i dzielą się na kolejne podsieci, które z...
Uzyskaj pełny dostęp!
Wysyłając SMS otrzymasz nieograniczony
dostęp do całego tekstu oraz wszystkich opracowań lektur dostępnych na stronie Kuj.pl
Wyślij SMS o treści: ag kuj na numer: 73480
Otrzymany kod wpisz w pole poniżej:
Dostęp jest ważny przez 7 dni. Koszt SMS'a to tylko 3zł + VAT