Mamy na stronie: 30552 materiałów

Portale internetowe

Portal internetowy (portal site, Web portal) to serwis internetowy oferujący usługi takie jak zamieszczanie wiadomości - politycznych, gospodarczych, sportowych, bezpłatne konta pocztowe, programy do ściągnięcia z Internetu (downloads), grupy dyskusyjne, pogawędki internetowe (chat), sprzedaż przez Internet, wyszukiwanie i katalog zasobów internetowych, usługi dla zarejestrowanych użytkowników (personalization).
Sam fakt oferowania usług nie wystarcza; miejsce internetowe, które chce być traktowane jako portal site musi być bardzo znane w Internecie i często odwiedzane. Tylko kilka serwisów internetowych na świecie spełnia takie wymagania. Ideę portalu internetowego pokazuje już sama nazwa: ma to być swego rodzaju brama do Internetu, miejsce często odwiedzane przez użytkowników sieci, miejsce do którego kierują swoje kroki, gdy chcą coś znaleźć w sieci, czegoś się dowiedzieć, może także coś kupić. Ma to być skrzyżowanie biblioteki miejskiej z placem targowym.
Portale są miejscami, w których już na pierwszej stronie można uzyskać dostęp do potrzebnych informacji. Są szybkie - z oszczędnymi projektami układu strony, bez dużej ilości grafiki. Są również podobne do siebie, co ułatwia korzystanie z oferowanych przez nie usług.
Takimi portalami są: Netcenter firmy Netscape Communications Corporation,Yahoo, Internet Start firmy Microsoft, America Online, Excite, Lycos, Infoseek. Znane serwisy informacyjne również zmieniają...
Uzyskaj pełny dostęp!
Wysyłając SMS otrzymasz nieograniczony
dostęp do całego tekstu oraz wszystkich opracowań lektur dostępnych na stronie Kuj.pl
Wyślij SMS o treści: ag kuj na numer: 73480
Otrzymany kod wpisz w pole poniżej:
Dostęp jest ważny przez 7 dni. Koszt SMS'a to tylko 3zł + VAT