Mamy na stronie: 30552 materiałów

Twórczość i życie Jean-Michele Jarre'a -2.cz.

NAJWAŻNIEJSZE DATY Z ŻYCIA I DZIAŁALNOŚCI MUZYCZNEJ
JEAN'a MICHEL'a JARRE'a
1953
W roku 1953 Maurice Jarre wyjechał na stałe do USA.
Jean Michel już w wieku kilku lat rozpoczął naukę gry na pianinie, ale z powodu nauczycielki, która za każdy błąd biła go linijką po palcach przerwał naukę i zaczął ponownie dopiero po roku z nowym nauczycielem.
Później studiował w paryskim konserwatorium pod opieką Jeannine Rueff. Wówczas grał również w zespole "The Dustbins", z którym występował między innymi w Normandii. Współtworzył także grupę "Mystère IV", z którą wygrał pierwszą nagrodę na paryskim festiwalu ulicznym.
1968
W 1968 roku Jean Michel Jarre został przyjęty do GRM (Groupe de Recherches Musicales czyli Grupa Badań Muzycznych) kierowaną przez Pierre Schaeffer'a. Schaeffer był człowiekiem, który wprowadził pojęcie muzyki elektroakustycznej i muzyki konkretnej (musique concrete) czyli takiej, która może zawierać odgłosy samochodu czy tłukącego się szkła.
1969
W roku 1969 Jarre nagrywa pierwszy singiel zatytułowany "La Cage".
1971
W 1971 roku został wydany singiel "La Cage". Niestety nie zyskał on większej popularności. Jean-Michel opuszcza GRM. Komponuje również muzykę do baletu AOR wystawianego w operze paryskiej.
1972
W roku 1972 ukazuje się pierwszy album Jarre'a zatytułowany "Deserted Palace". Jean skomponował również muzykę do filmu Jeana Chapota "Les Granges Brűlées". Ścieżka dźwiękowa do tego filmu...

Uzyskaj pełny dostęp!
Wysyłając SMS otrzymasz nieograniczony
dostęp do całego tekstu oraz wszystkich opracowań lektur dostępnych na stronie Kuj.pl
Wyślij SMS o treści: ag kuj na numer: 73480
Otrzymany kod wpisz w pole poniżej:
Dostęp jest ważny przez 7 dni. Koszt SMS'a to tylko 3zł + VAT