Mamy na stronie: 30552 materiałów

przedmiotmapabusolamarszigła

Określenie azymutu - PO

Określenie azymutu mag. na dany przedmiot. Należy: 1.stanąć twarzą do przedmiotu; przeziernik-muszkę busoli wycelować precyzyjnie w przedmiot (przeziernik-oko; muszka-przedmiot); 2. obracać ruchomy pierścień busoli tak, aby zero limbusa znalazło się naprzeciw igły magnetycznej; 3.przy muszce odczytać wartość na podziałce; to azymut mag.
Zas. marszu na azymut: Przygotowanie do marszu: wykreślić marszrutę, dzieląc ja na odcinki (od 1 przed. ter. do następnego); dla każdego odcinka mierzy się azym. topograficzne i po wprowadzeniu poprawek na zboczenie igły mag. przelicza się je na azym. mag..
Mierzenie azym. na mapie: 1.mapę z wykreśloną marszrutą orientuje się na stole za pomocą busoli (uwzg. poprawkę kierunku). Busolę ustawić, aby linia pn-pd podziałki pokryła się z jedną z pionowych linii siatki kilometrowej (pn koniec igły zwrócony w kier. pn ramki mapy) 2. nie poruszając busoli, obraca się mapą w ten sposób, by igła mag. swym pn końcem znalazła się naprzeciw kreski na podziałce busoli, odpowiadającej wielkości poprawki kierunku podanej na marginesie mapy. (zboczenie wschodnie - na...

Uzyskaj pełny dostęp!
Wysyłając SMS otrzymasz nieograniczony
dostęp do całego tekstu oraz wszystkich opracowań lektur dostępnych na stronie Kuj.pl
Wyślij SMS o treści: ag kuj na numer: 73480
Otrzymany kod wpisz w pole poniżej:
Dostęp jest ważny przez 7 dni. Koszt SMS'a to tylko 3zł + VAT