Mamy na stronie: 30552 materiałów

Aborcja - moje zdanie na ten temat.

Ci, którzy nadają płodowi człowieczeństwo, stawiają go na piedestale i płaczą nad jego losem, niemal nie dostrzegając kobiety, która nosi ten płód w swoim ciele, ani jej trudnej sytuacji. Dla nich stanowi ona abstrakt. Z kolei ci, którzy dostrzegają kobietę i jej ciało, domagając się przyznania jej prawa do decydowania o swej przyszłości, z trudem zauważają płód, który jest w niej i nie wyobrażają sobie, ze mógłby on przeżyć prawdziwe życie, gdyby mu to umożliwiono. Dla nich życie płodu staje się również abstrakcją – o aborcji.

Aborcja- operacyjne opróżnianie (nie później niż w 12. tygodniu ciąży) jamy macicy z rozwijającego się jaja płodowego przez wyłyżeczkowanie jamy macicy . Przerywanie ciąży to problem psychologiczny i społeczny. Stawia w trudnej sytuacji oboje potencjalnych rodziców wobec siebie i otoczenia, oraz zmienia sytuację społeczną i moralną kobiety.
Dla większości kobiet przerywanie ciąży jest bolesnym zabiegiem i trudnym przeżyciem powodującym skłonności do:
Agresji wobec siebie
Depresji
Popadania w konflikt z normami moralnymi
Ujawniające się napięcie wewnętrzne, obniżenie progu tolerancji na frustrację wywołują długotrwałe zmiany w osobowości kobiety i zgodnie z opinią lekarzy zagraża jej zdrowiu.
Dopuszczalność przerwania ciąży prowadzi do jej lekceważenia i powoduje zwiększanie się liczby zabiegów; kontrowersyjny wydaje się postulat zapobiegania niepożądanej ciąży, skoro wg...

Uzyskaj pełny dostęp!
Wysyłając SMS otrzymasz nieograniczony
dostęp do całego tekstu oraz wszystkich opracowań lektur dostępnych na stronie Kuj.pl
Wyślij SMS o treści: ag kuj na numer: 73480
Otrzymany kod wpisz w pole poniżej:
Dostęp jest ważny przez 7 dni. Koszt SMS'a to tylko 3zł + VAT